Giełdowa spółka tłumaczy, po co jej luksusowy jacht. "Wzmocnienie pozycji na rynku Morza Śródziemnego"

Firma ZPUE wzięła w leasing jacht warty 37 mln zł. Jak czytamy w komunikacie, celem inwestycji jest m.in. wzmocnienie pozycji na rynku krajów Morza Śródziemnego oraz wywarcie na zagranicznych kontrahentach wrażenia pewności siebie.

O sprawie leasingu jachtu poinformował serwis bankier.pl. Notowana na giełdzie spółka ZPUE wydała w poniedziałek komunikat, w którym poinformowała o zawarciu umowy leasingowej jachtu wartego 37 mln zł. Informacja ta spowodowała, że jej notowania spadły o prawie 9 proc. 

Giełdowa spółka z jachtem w leasingu. "To wzmocnienie rozpoznawalności marki"

Spółka ZPUE wydała komunikat, w którym informuje o powodach wzięcia jachtu w leasing. Za główny podano dobre wyniki finansowe oraz chęć ekspansji na rynki zagraniczne, w szczególności dotarcie do krajów Morza Śródziemnego. 

Biorąc pod uwagę udział Spółki na wybranych rynkach europejskich zauważono, że potencjał ZPUE nie jest w pełni wykorzystany w krajach basenu Morza Śródziemnego, w tym głównie w Hiszpanii, Francji, Włoszech, Turcji, Grecji i Chorwacji [...] Zarząd Spółki zdecydował o podjęciu starań przejawiających się wzmocnieniem rozpoznawalności marki, wywarciu na kontrahentach zagranicznych wrażenia pewności i stabilności relacji z partnerem, któremu bliskie są nawyki zaczerpnięte z kultury śródziemnomorskiej. 

- czytamy w komunikacie.

Przedstawiciele spółki stwierdzili także, że jacht może służyć jako biuro, ale także część kampanii marketingowej. Ponadto może być wykorzystany do organizacji spotkań z zagranicznymi kontrahentami. Według doświadczeń spółki nietypowe miejsca zapadają w pamięć i sprzyjają budowaniu zaufania i wizerunku. 

W komunikacie czytamy także, że leasing jachtu potraktowano jako okazję. Istnieje także możliwość wypożyczenia go innym firmom. Po zakończeniu okresu leasingowego  ZPUE będzie mogła sprzedać go za 60 proc. wartości początkowej. 

Firma ZPUE wzięła jacht w leasing. Czym zajmuje się spółka? W jakiej branży działa?

ZPUE S.A. to firma z siedzibą we Włoszczowie (województwo świętokrzyskie). Została założona w 1988 roku przez Bogusława Wypychewicza. W tym samym roku zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych. Firma zajmuje się m.in. produkcją rozdzielnic średniego i niskiego napięcia, które wykorzystywane są w stacjach transformatorowych. ZPUE posiada nowoczesny zakład we Włoszczowie. 

ZPUE rzeczywiście działa na wielu zagranicznych rynkach. Jak czytamy na stronie internetowej spółki: "Nasze urządzenia spotkacie w wielu miejscach w Polsce oraz Unii Europejskiej. Jesteśmy obecni także w wielu odległych zakątkach świata. Dbamy o bezpieczeństwo dostaw oraz odbiorców energii elektrycznej w surowym andyjskim klimacie Chile, na rajskich Karaibach, podrównikowej Afryce, w mroźnej Skandynawii, egzotycznych południowo-wschodnich krańcach Azji oraz w Australii". 

Więcej o: