Bon turystyczny. Gdzie będzie można nim zapłacić? Baza firm się powiększa

Bon turystyczny wszedł w życie w połowie lipca, ale wciąż nie wiadomo, gdzie będzie można nim zapłacić. Polska Organizacja Turystyczna poinformowała o tym, że w bazie powiększa się liczba podmiotów. Lista zostanie opublikowana 1 sierpnia.

Bon turystyczny wszedł w życie od 18 lipca. Przypominamy, że dodatek przysługuje na każde dziecko w wysokości 500 zł (dotyczy to również sytuacji, gdy rodzice pracują za granicą), natomiast na dziecko niepełnosprawne przysługuje 1 tys. zł. 

Zobacz wideo Kiedy bon turystyczny trafi do rodzin?

Bon turystyczny. Co będzie można nim opłacić? 

Zgodnie z brzmieniem ustawy za pomocą bonu dokonuje się płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego na terenie Polski. Opłata musi zostać zrealizowana na rzecz dziecka. Bonem będzie można opłacić m.in. noclegi w hotelu i dokonywać płatności w czasie kolonii. Dokładne wyjaśnienie tego, co można opłacić za pomocą bonu znajduje się TUTAJ

Należy pamiętać jednak o tym, że płatności bonem będą realizowane jedynie w sytuacji, gdy przedsiębiorcy znajdą się na liście przygotowywanej przez ZUS i Polską Organizację Turystyczną.

Bon turystyczny. Coraz więcej przedsiębiorców na liście. Jak do niej dołączyć? 

POT poinformował, że zwiększa się liczba podmiotów, które zapisały się na ową listę. "Baza podmiotów przyjmujących płatności #BonTurystyczny powiększa się na PUE @zus_pl z każdą godziną" - czytamy na Twitterze Polskiej Organizacji Turystycznej. 

Na razie nie wiadomo, ile przedsiębiorców i organizacji pożytku publicznego znalazło się na niej. Pierwsze lista ma zostania opublikowana na stronie bonturystyczny.gov.pl w sobotę 1 sierpnia. POT będzie na bieżąco sprawdzać, czy przedsiębiorcy wywiązują się z programu, a także aktualizować listę o nowe firmy. Przedsiębiorcy mogą dołączyć do programu, rejestrując się na PUE ZUS. Później należy złożyć oświadczenie podpisane profilem PUE, podpisem kwalifikowany bądź profilem zaufanym. Zapisywać się można do zakończenia programu, czyli 31 marca 2022 roku.

Więcej o: