Jacek Kurski ponownie prezesem TVP. Ile zarobił w poprzednich latach na tym stanowisku?

Jacek Kurski od 7 sierpnia zastąpi na stanowisku prezesa zarządu TVP Macieja Łopińskiego. Kurski był już na tym stanowisku w latach 2016-2020. Jak kształtowały się jego zarobki?

"W związku z rozpoczynającym się 27 lipca urlopem p.o. prezesa zarządu TVP Macieja Łopińskiego oraz złożeniem przez niego rezygnacji z czasowego pełnienia obowiązków prezesa zarządu od 7 sierpnia pełnienie obowiązków prezesa zarządu TVP powierzono Jackowi Kurskiemu" - poinformowało w piątek 24 lipca Centrum Informacji TVP

Zobacz wideo Andrzej Duda o podpisaniu ustawy ws. przekazania 2 mld zł na media publiczne

Jacek Kurski znów prezesem TVP 

Taka decyzja oznacza, że Jacek Kurski wróci na stanowisko prezesa TVP po zaledwie kilku miesiącach. W marcu bieżącego roku Rada Mediów Narodowych go odwołała. Powodem takiej decyzji miał być lobbing prezydenta RP Andrzeja Dudy w tej sprawie w zamian za podpisanie ustawy, dzięki której TVP otrzymała dwa miliardy złotych. Kurski zaczął wtedy pełnić funkcję doradcy zarządu TVP, a w maju wrócił do zarządu Telewizji Polskiej

Jacek Kurski jest prezesem TVP od 2016 roku. Ile zarobił w minionych latach? 

Jacek Kurski pełnił rolę prezesa TVP od 2016 roku. W ciągu trzech lat prezesury jego zarobki przekraczały 300 tys. zł rocznie. Jak podają Wirtualne Media, w 2016 roku Kurski zarobił 304 tys. zł, a w 2017 roku 333,2 tys. zł. Rok później jego zarobki prawdopodobnie wzrosły do około 414 tys. zł. Kwota jest szacunkowa, gdyż dwuosobowy zarząd zarobił 811,8 tys. zł. Według danych Wirtualnych Mediów Jacek Kurski miał zarabiać wtedy 7-krotność ówczesnej średniej krajowej, czyli 34,5 tys. zł miesięcznie, co w skali roku daje wyżej wymienioną kwotę. 

Pierwsze trzy lata prezesury Jacka Kurskiego zakończyły się na łącznej sumie wynagrodzeń na poziomie jednego miliona złotych. Na razie nie wiadomo, ile wynosiły zarobki prezesa TVP w 2019 roku. 

Więcej o: