Koronawirus w Hiszpanii. Minister turystyki chce wprowadzić korytarze powietrzne z Wielką Brytanią

W Hiszpanii rośnie liczba zakażonych koronawirusem. Brytyjski rząd wprowadził 14-dniową kwarantannę dla osób wracających z tego kraju. Hiszpańska minister turystyki Maria Reyes Maroto chce wprowadzić korytarze powietrzne łączące z Wielką Brytanię z Wyspami Kanaryjskimi i Balearami.

Pandemia koronawirusa wciąż trwa. Zdecydowanie najwięcej przypadków zachorowań notowanych jest w Ameryce Północnej i Południowej. Niestety zniesienie obostrzeń spowodowało, że w ostatnich tygodniach sytuacja ulega pogorszeniu również w Europie. Coraz popularniejsze stają się głosy o zaczynającej się drugiej fali koronawirusa.

Koronawirus w Hiszpanii. Brytyjskie TUI odwołuje loty, 14-dniowa kwarantanna dla przyjeżdżających z Hiszpanii

Widoczny wzrost zachorowań notowany jest m.in. w Hiszpanii, gdzie dziennie pojawia się 2 tys. nowych przypadków koronawirusa, czyli nawet czterokrotnie więcej niż dwa tygodnie temu. Taka sytuacja wywołała konkretne reakcje ze strony innych krajów. W miniony weekend Wielka Brytania wprowadziła obowiązkową 14-dniową kwarantannę dla osób przyjeżdżających z Hiszpanii. Brytyjski oddział biura podróży TUI z kolei odwołuje wycieczki do kontynentalnej części kraju do 9 sierpnia.

Decyzja Wielkiej Brytanii może okazać się bardzo bolesna w skutkach ze względów ekonomicznych. Wyspiarscy turyści tworzą 20 proc. dochodów w branży turystycznej Hiszpanii. 

Rząd przedsięwziął kroki, aby odwiesić niekorzystną decyzję. Premier Hiszpanii Pedro Sanchez zaznaczył, że wzrost przypadków koncentruje się w dwóch regionach - Aragonii oraz Katalonii, a patrząc całościowo liczba zachorowań jest niższa w Wielkiej Brytanii - informuje Agencja Reutera. Decyzja o wprowadzeniu obostrzeń została skrytykowana również z tego powodu, że brytyjski rząd nie poinformował o niej wcześniej. 

Zobacz wideo Oklaski dla służby zdrowia w Hiszpanii

Koronawirus w Hiszpanii. Minister turystyki proponuje korytarze powietrzne na Wyspy Kanaryjskie i Baleary

Minister turystyki Maria Reyes Maroto poinformowała o tym, że w planach jest utworzenie korytarzy powietrznych dla Brytyjczyków w połączeniach z Wyspami Kanaryjskimi oraz Balearami. - Od weekendu trwają rozmowy z władzami brytyjskimi na temat zniesienia kwarantanny dla osób odwiedzających wyspy tak szybko, jak to możliwe. Rozmawiamy ze wszystkimi hiszpańskimi regionami, aby zobaczyć, co proponują. Wszelkie propozycje zostaną przekazane władzom brytyjskim - powiedziała minister turystyki, cytowana przez "The Guardian".

Więcej o: