CBA zatrzymało byłych prezesów jednego z dużych banków komercyjnych. 86 mln zł strat

CBA zatrzymało kolejne osoby w związku ze szkodami rzekomo wyrządzonymi dużemu polskiemu bankowi komercyjnemu. Wśród ujętych znajdują się m.in. byli prezesi instytucji. W sprawie chodzi o kredyty hipoteczne, na których bank mógł stracić 86 mln zł.

CBA na polecenie Prokuratury Regionalnej w Poznaniu zatrzymało we wtorek 23 osoby w sprawie dotyczącej działania na szkodę jednego z komercyjnych banków. W akcji wzięło udział blisko 100 funkcjonariuszy Biura - czytamy w oficjalnym komunikacie.

CBA zatrzymuje byłych prezesów komercyjnego banku. Zarzuty dotyczące kredytów

Wśród zatrzymanych  znaleźli się m.in. byli prezesi zarządu jednego z komercyjnych banków, byli członkowie zarządu, dyrektorzy oraz pracownicy, a także przedstawiciele i pełnomocnicy beneficjentów kredytów.

Zobacz wideo Czy budowa elektrowni jądrowej ma jeszcze sens? Atomowe za i przeciw

Zatrzymani są podejrzani o wyrządzenie szkody w wysokości co najmniej 86 mln zł. Chodzi o udzielanie kredytów na kupno nieruchomości. Pieniądze miały trafiać do kredytobiorców bez ustanowienia szczególnej formy zabezpieczenia spłaty. Terminy spłaty wymagalności miały być prolongowane poprzez zawieranie kolejnych aneksów.

CBA zatrzymuje byłych pracowników znanego banku

Pierwsze zatrzymania w tej sprawie miały miejsce w lipcu 2019 r., kolejne w styczniu tego roku. Wówczas zatrzymano 14 osób, w tym byłych prezesów zarządu banku, byłych członków zarządu, dyrektorów oraz pracowników banku, a także byłych i obecnych prezesów zarządu spółek wyłudzających kredyty oraz rzeczoznawców majątkowych.

Czynności te dotyczyły podejrzenia wyrządzenia szkody majątkowej w wysokości co najmniej 50 mln zł w mieniu banku w związku z udzieleniem kredytu inwestycyjnego na sfinansowanie zakupu centrum wystawowego.

Więcej o: