Gdzie wykorzystać bon turystyczny? Już 3 tys. przedsiębiorców na liście, ich liczba błyskawicznie rośnie

Przed dwoma dniami ruszyła rejestracja przedsiębiorców turystycznych i organizacji pożytku publicznego, które przyjmują płatności bonem turystycznym. Od wczoraj liczba zapisanych do programu firm podwoiła się i przekroczyła 3 tysiące. Gdzie wykorzystać Polski Bon Turystyczny?

Polski Bon Turystyczny oficjalnie ruszył, trwają ostatnie przygotowania do wprowadzenia go w życie. Ze świadczenia, które przysługuje rodzicom i opiekunom dzieci do 18. roku życia, skorzystać będzie można od początku sierpnia. Żeby wziąć udział w programie, należy zarejestrować się w PUE ZUS. Ministerstwo Rozwoju szacuje, że bonem zostanie objętych 6,5 mln dzieci, co przekłada się na dofinansowanie w wysokości 3,5 mld złotych. Tutaj ważne zastrzeżenie: bon nie podlega wymianie na gotówkę.

Zobacz wideo #Wakacje2050. Pocztówka znad Biebrzy

Gdzie wykorzystać Polski Bon Turystyczny?

Listę miejsc, w których będzie można wykorzystać Polski Bon Turystyczny, tworzy Polska Organizacja Turystyczna razem z ZUS-em. Zostanie ona udostępniona 1 sierpnia pod TYM adresem. Na stronie widnieje wyszukiwarka, która pozwoli sprawdzić, czy konkretne miejsce honoruje bon lub wyszukać, jakie przedsiębiorstwa robią to w danej miejscowości. Rejestracja do programu dla przedsiębiorców turystycznych i organizacji pożytku publicznego ruszyła w niedzielę 26 lipca. Podobnie jak bon, zapisy prowadzone są przez PUE ZUS. Wczoraj (w poniedziałek 27 lipca) Polska Organizacja Turystyczna informowała, że do programu zapisały się 1432 podmioty. Wystarczyła kolejna doba, by ta liczba się powiększyła dwukrotnie.

Tuż po 11:00 28 lipca POT poinformowała, że w programie Polskiego Bonu Turystycznego zarejestrowanych jest już 3001 podmiotów. Wśród nich znajdują się przedsiębiorstwa realizujące usługi hotelarskie oraz imprezy turystyczne, na które można bon spożytkować. Do tych usług można zaliczyć kempingi, hostele czy wyjścia do muzeów. Sprawa nie jest jednak taka prosta, a dokładnie opisaliśmy ją na naszej stronie pod TYM adresem. 

Więcej o: