Auchan zamyka kolejne markety z powodu nierentowności. Będą zwolnienia grupowe

Sieć Auchan poinformowała o planowanym zamknięciu marketów w Lubinie oraz Grudziądzu. Nierentowne sklepy zakończą działalność 27 września 2020 roku.

Jak wyjaśniono w komunikacie prasowym, przyczyną zamknięcia sklepów stała się ich "niewystarczająca rentowność wynikająca z niskich obrotów i niekorzystnych warunków najmu. Osiągnięcie trwałej rentowności obu placówek, pomimo wysiłków ich zespołów, okazało się niemożliwe".

Zobacz wideo Biedronka czy jednak Lidl? Porównujemy aplikacje dwóch największych dyskontów w Polsce

Auchan zamyka sklepy w Grudziądzu i Lubinie. To nie jedyne zamknięcia w tym roku

Na temat zamknięcia placówek wypowiedział się dyrektor generalny Auchan Retail Polska Gérard Gallet. Stwierdził on, że decyzja o zamknięciu sklepów była niezwykle trudna ze względu na grono osób, które w nich pracowało.

- Na każdy z naszych sklepów patrzymy wielowymiarowo – zarówno pod kątem dbałości o rentowność poszczególnych placówek, jak i założonych przez nas celów strategicznych dotyczących całej firmy, w perspektywie planowanej długofalowej obecności naszej sieci na polskim rynku w kolejnych latach. Chcemy nadal bronić siły nabywczej polskich konsumentów i pozostać liderem niskich cen w Polsce - dodał również. 

W 2020 roku Auchan podjęło decyzję o zamknięciu placówek handlowych w Dąbrowie Górniczej oraz w Mysłowicach. Powodami decyzji była niekorzystna analiza finansowa i organizacyjna co do możliwości poprawy sytuacji w obu sklepach.

Auchan zamyka sklepy. Co z pracownikami?

Sieć zaznaczyła, że zadba o każdego z pracowników zatrudnionych w obu zamykanych placówkach handlowych. Auchan planuje przeprowadzić rozmowy indywidualne, podczas których przedstawione będą dalsze perspektywy.

W obu sklepach przeprowadzane zostaną zwolnienia grupowe, a te wiążą się z odprawami. Osoby spełniające kryterium wieku będą mogły skorzystać z uprawnień przedemerytalnych bądź emerytalnych wraz ze specjalną odprawą. Istnieje także możliwość przeniesienia części pracowników do innych sklepów w regionie w przypadku dostępności wakatów. 

Sklepy będą czynne do 27 września 2020 roku.

Więcej o: