LOT odwołuje loty do Czarnogóry. Można polecieć, ale będą problemy z powrotem. Są terminy czarterów

LOT odwołuje rejsy do Czarnogóry i z powrotem. Dotyczy to lotów po 4 sierpnia. Decyzja związana jest z nowym rozporządzeniem dotyczącym zakazów lotów w związku z pandemią koronawirusa.

29 lipca rząd przedstawił nowe rozporządzenie dotyczące lotów. Wciąż nie można polecieć do Szwecji czy Portugalii. Są też ograniczenia dotyczące Czarnogóry, która wcześniej była dostępna dla podróżujących, a przylot z tego kraju nie wymagał odbywania kwarantanny. To się jednak zmieniło i Czarnogóra nie jest już dostępnym kierunkiem połączeń lotniczych. Nowe przepisy obowiązywać będą do 11 sierpnia. 

Zobacz wideo Tam umierają samoloty. Cmentarzysko w Arizonie

LOT odwołuje rejsy między Polską a Czarnogórą

W związku z nowymi przepisami LOT zdecydował się odwołać rejsy między Polską a Czarnogórą po 4 sierpnia - informuje rządowy komunikat. Połączenia zaplanowane do tego dnia, mają odbyć się bez zmian. 

Wybierając kierunek podróży prosimy jednak o uwzględnienie braku możliwości skorzystania z lotów powrotnych do Polski po 4 sierpnia

- informuje rząd. Rejsy powrotne z Czarnogóry do Polski zaplanowane do tej daty, mają odbyć się ramach czarterowych rejsów specjalnych. Takich lotów odbędzie się łącznie sześć, od dzisiaj 30 lipca zaczynając:

  • rejsy na trasie Podgorica - Warszawa: 30 lipca, 1 sierpnia, 3 sierpnia, 4 sierpnia,
  • rejsy na trasie Tivat - Warszawa: 2 sierpnia,
  • rejsy na trasie Podgorica - Poznań: 30 lipca.

Połączenia są dostępne bezpłatnie dla pasażerów PLL LOT, którzy posiadają już bilety na dowolne rejsy powrotne z Czarnogóry do Polski oraz odpłatnie dla osób, które chcą z nich skorzystać i spełniają warunki wjazdu na terytorium Polski (z uwzględnieniem pierwszeństwa dla pasażerów PLL LOT powracających do Polski). Osoby posiadające bilety powrotne na rejsy po 4 sierpnia będą mogły bezpłatnie zmienić termin na jeden z powyższych. Będą się z nimi kontaktowali pracownicy linii lotniczych. 

Osoby, które mają prawo do wjazdu do Polski i chcąc kupić bilety na rejsy z Czarnogóry do naszego kraju, skierowano pod adres mailowy: rescue.flights@lot.pl. Wiadomość należy zatytułować CZARNOGÓRA i zawrzeć następując informacje:

  • imię i nazwisko (każdego zgłaszanego pasażera, w tym również dzieci)
  • obywatelstwo zgodnie z dokumentem podróży
  • dane kontaktowe - telefon i adres mailowy
  • preferowaną trasę podróży (Podgorica-Warszawa, Tivat-Warszawa lub Podgorica-Poznań)
  • termin podróży.
Więcej o: