Bon turystyczny. Od kiedy będzie można go aktywować? Jadwiga Emilewicz podała datę

- Już z piątku na sobotę będzie można aktywować bon turystyczny - powiedziała w czwartek wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

W czwartek 30 lipca w Łazienkach Królewskich odbyła się konferencja prasowa na temat Polskiego Bonu Turystycznego. Na spotkaniu obecni byli m.in. zastępcą szefa Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marleną Maląg, prezes ZUS Gertruda Uścińska, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk oraz Jadwiga Emilewicz.

Zobacz wideo Czy w te wakacje będziemy mogli wyjechać za granicę? Co z obozami i koloniami dla dzieci?

Emilewicz: Bon turystyczny będzie można zrealizować jeszcze w te wakacje

Wicepremier zdradziła więcej szczegółów dotyczących terminu wprowadzenia bonu turystycznego. Jak zauważyła, aby otrzymać bon, nie trzeba spełniać wymogów żadnej dodatkowej procedury administracyjnej, więc będzie można z niego skorzystać jeszcze w te wakacje. 

W niedzielę wszyscy ci, którzy w nocy z piątku na sobotę otrzymają tę swoją "cyfrową portmonetkę", będą mogli już realizować płatność [bonem]

- powiedziała Jadwiga Emilewicz.

Przypominamy, że bon jest ważny do końca marca 2022 roku. Nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze.

Bon turystyczny. Kto może z niego skorzystać?

Bon turystyczny przysługuje na każde dziecko, również na dzieci, których rodzice pracują za granicą. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością przysługuje dodatkowy bon wynoszący 500 złotych. Zgodnie z brzmieniem ustawy za pomocą bonu dokonuje się płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego na terenie Polski. Opłata musi zostać zrealizowana na rzecz dziecka. Bonem będzie można opłacić m.in. noclegi w hotelu i dokonywać płatności w czasie kolonii. Dokładne wyjaśnienie tego, co można opłacić za pomocą bonu znajduje się TUTAJ.

Więcej o: