Bon turystyczny. Jak go aktywować? Czy trzeba składać wniosek? Jak zalogować się do PUE ZUS?

Od 1 sierpnia jest możliwość aktywowania bonu turystycznego. Nowy program socjalny gwarantuje 500 zł do wykorzystania na wakacje dziecka. Wyjaśniamy, w jaki sposób skorzystać z 500 plus na wakacje.

W ramach Polskiego Bonu Turystycznego na każde dziecko poniżej 18. roku życia przysługuje świadczenie w wysokości 500 zł. Świadczenie nie będzie przekazywane w formie pieniężnej, tylko w postaci dokumentu elektronicznego. Jak aktywować bon turystyczny? Jak zarejestrować się na PUE ZUS?

Jak złożyć wniosek o bon turystyczny? Jak zalogować się na PUE ZUS?

Aby otrzymać bon turystyczny, nie trzeba składać żadnego wniosku. Każdy uprawniony do świadczenia musi go jedynie aktywować. Bon turystyczny można aktywować na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

Aby aktywować bon, należy zalogować się na swój profil na PUE ZUS. Jeśli nie posiadasz jeszcze konta na platformie, to możesz się na niej zarejestrować przy pomocy profilu zaufanego/login.gov.pl, kwalifikowanego podpisu elektronicznego oraz swojej bankowości elektronicznej. Na PUE ZUS można zarejestrować się pod tym linkiem.

Jak aktywować bon turystyczny - instrukcja krok po kroku

  • wejdź na stronę www.zus.pl
  • wybierz zakładkę "Ogólne" z prawego górnego rogu ekranu
  • wybierz zakładkę "Polski Bon Turystyczny" po lewej stronie ekranu
  • wybierz zakładkę "Mój bon turystyczny"
  • kliknij w przycisk "aktywuj bon"
  • wpisz swój numer telefonu oraz adres poczty elektronicznej i kliknij ponownie w przycisk "aktywuj bon"

Po wykonaniu powyższych czynności twój bon turystyczny zostanie aktywowany. Na ekranie komputera pojawi się unikatowy 16-cyfrowy kod służący do zapłaty za usługi turystyczne. Należy go podać podczas zapłaty za daną usługę (np. w recepcji hotelu). Płatność należy dodatkowo potwierdzić kodem, który dostaniem w wiadomości SMS.

Zobacz wideo #BiznesWalczy - Bon turystyczny 1000 zł. Czy uratuje wakacje 2020? "Ważniejsze byłoby obniżenie podatków"