Primark otwiera pierwszy sklep w Polsce. Znamy dokładną datę i lokalizację

Popularna międzynarodowa marka odzieżowa otworzy 20 sierpnia pierwszy sklep w Polsce. Placówka znajduje się w Galerii Młociny w Warszawie.

Temat wejścia do Polski sieci Primark pojawił się jeszcze pod koniec 2018 roku. Planowane wiosenne otwarcie zostało przełożone ze względu na epidemię koronawirusa. Poza tym jeszcze na początku lipca informowaliśmy o tym, że nie wiadomo, kiedy zostanie otwarty pierwszy sklep, gdyż wciąż są poszukiwani pracownicy

Pierwszy Primark w Polsce zostanie otwarty już 20 sierpnia 

Ostatecznie pierwszy sklep Primark zostanie otwarty w czwartek 20 sierpnia o godz. 10:00. Sklep zajmuje dwa piętra Galerii Młociny i będzie zatrudniać 250 osób. Łącznie będzie w nim 30 kas i dostęp do bezpłatnego Wi-Fi. W ofercie pojawią się kolekcje z najnowszymi trendami w modzie. Maciej Podwojski, dyrektor ds. sprzedaży w Primark Polska zwrócił uwagę, że marka ta jest już dobrze znana w naszym kraju. Podkreślił także, że otwarcie sklepu w Warszawie "to kolejny kamień milowy w ekspansji w Europie Środkowo-Wschodniej". 

- Galeria Młociny może pochwalić się spektakularną listą najemców, co sprawia, że jej oferta zdecydowanie wyróżnia się na polskim rynku. Dzięki temu, Galeria Młociny stała się wyjątkową destynacją zakupową na mapie Warszawy i obowiązkową lokalizacją dla wiodących marek. Bardzo cieszymy się, że możemy powitać jedną z nich – Primark. To długo oczekiwany debiut w naszym centrum handlowym - powiedział natomiast Wojciech Knawa, człowiek zarządu firmy EPP, która jest współwłaścicielem Galerii Młociny. 

Zobacz wideo Aplikacje, które pomogą oszczędzać na zakupach

Primark mocno ucierpiał z powodu pandemii koronawirusa, ale sieć wciąż się rozwija

Primark to irlandzka marka odzieżowa posiadająca około 350 sklepów w 12 krajach. Firma istnieje od 1969 roku. Sieć znana jest ze sprzedaży odzież w stosunkowo niskich cenach, jej hasłem jest "niesamowita moda w niesamowitych cenach".

W kwietniu sieć miała poważne problemy, kiedy to z powodu pandemii koronawirusa odnotowała bardo znaczący spadek przychodów. Nie stanęło to na przeszkodzie w dalszym rozwoju. Kolejny sklep Primark w Polsce ma powstać w Poznaniu. 

Więcej o: