Agencja Mienia Wojskowego wyprzedaje mieszkania. Ceny są sporo niższe od rynkowych, ale jest haczyk

Agencja Mienia Wojskowo sprzedaje ponad 50 mieszkań w całej Polsce. Ceny proponowane przez AMW są sporo niższe od tych rynkowych. Potencjalni nabywcy muszą jednak wziąć udział w przetargu.

Agencja Mienia Wojskowego regularnie ogłasza kolejne przetargi. Zwykle dotyczą one sprzętu wojskowego z demobilu, tym razem jednak chodzi o nieruchomości z rynku wtórnego. Oferta jest atrakcyjna, gdyż wojsko oferuje lokale w cenach dużo niższych od rynkowych - podaje bankier.pl

Zobacz wideo Jak wygląda rynek nieruchomości w trakcie pandemii? Rozmowa z ekspertem

Agencja Mienia Wojskowego wyprzedaje mieszkania. Ceny za mkw o kilkaset złotych niższe od rynkowych

Obecnie AMW wystawiła na sprzedaż 52 nieruchomości, które znajdują się w 20 miastach i 10 województwach. Większość z nich dotyczy lokali mieszkaniowych w małych miejscowościach, w których w przeszłości znajdowały się jednostki wojskowe.

Najwięcej, bo aż 20 ofert, dotyczy mieszkań położonych w Leźnicy Wielkiej (powiat zgierski), około 40 km od centrum Łodzi. W zależności od metrażu można kupić tam mieszkanie od 1372 zł do 1909 zł za mkw. Tak tanio AMW wystawiło na sprzedaż m.in. mieszkanie o wielkości 52 mkw w Szerokim Borze (woj. warmińsko-mazurskie), gdzie za mkw trzeba zapłacić zaledwie 1328 zł.

Co oczywiste, najwyżej wycenione zostały mieszkania w większych miastach. W Skierniewicach lokal został wystawiony na sprzedaż za 4144 zł za mkw, Opolu - 3273 zł za mkw, Częstochowie - 3415 zł mkw, Koszalinie - 3634 zł za mkw, a w Słupsku - 2617 zł za mkw. Dostępne są mieszkania także w Pułtusku, Malborku czy Zabrzu oraz Bytomiu. W niektórych przypadkach ceny są dwukrotnie niższe od oferowanych na rynku. Przeważnie jednak rynkowe ceny za metr kwadratowy w poszczególnych miastach są o kilkaset złotych wyższe.  

AMW sprzedaje mieszkania. Jak wziąć udział w przetargu? Gdzie szukać ofert?

Choć propozycje AMW brzmią niezwykle atrakcyjnie, to wyżej opisane oferty mają pewien haczyk. Na niższą cenę mieszkań wpływa fakt, że większość z nich musi przejść remont generalny. Spora część znajduje się poza miastem bądź w nieatrakcyjnej lokalizacji. Należy również pamiętać o stanie bloków mieszkalnych.

Co więcej, wyżej wymienione ceny są cenami wywoławczymi. Każdy z lokali ma wyznaczony termin przetargu. W tym dniu potencjalni kupcy podają swoją ofertę - najwyższa z nich wygrywa. Dodatkowo przed przystąpieniem do przetargu trzeba wpłacić wadium, czyli 5-10 proc. ceny wywoławczej. W przypadku przegranej kwota zostanie zwrócona. 

Całą ofertę mieszkań można znaleźć na stronie Agencji Mienia Wojskowego pod TYM ADRESEM.

Więcej o: