Złota hossa bije kolejne rekordy. Uncja kosztuje już 7600 złotych!

Trwa złota hossa na rynkach światowych. We czwartek 6 sierpnia cena uncji tego surowca przekroczyła poziom 2060 dolarów. Tym samym cena złota pobiła kolejne rekordy wszechczasów. To oznacza, że uncja kosztuje w przeliczeniu na naszą walutę już ponad 7600 złotych

Cena złota na rynkach światowych rośnie od wielu tygodni. Kolejne mocne wybicie notowań nastąpiło podczas wtorkowej sesji. Nowy rekord wszechczasów ustanowiony 6 sierpnia wynosi 2069 dolarów za uncję.

Złoto idzie w górę. Powodem spadek wartości dolara

Hossa na rynku złotaHossa na rynku złota stooq.pl

Wspomniane trudne uwarunkowania gospodarcze napędzają zwyżkę cen złota także z innego powodu. Kruszec ten jest uznawany za „bezpieczną przystań" na rynkach finansowych, co sprawia, że inwestorzy skłaniają się do dodawania złota do swojego portfela w okresach niepewności. A z takim okresem mamy do czynienia obecnie.

Cena złota w PLNCena złota w PLN stooq.pl

Czytaj też: Złoto najdroższe w historii. Grozi nam poważny kryzys? Kuczyński: Trend drukowania pieniędzy jest niebezpieczny

Zobacz wideo „Realnie mamy nową zimną wojnę na linii USA – Chiny”

Złoto w górę, ale zwyżki notowania zalicza także inny kruszec

Wraz z cenami złota, w górę pną się również notowania srebra. Bieżący tydzień przynosi dynamiczne, wzrostowe sesje na rynku tego kruszcu. Cena srebra w ostatnich dniach stopniowo wybija się na nowe tegoroczne szczyty; obecnie kontrakty na srebro poruszają się już powyżej poziomu 27 dol. za uncję i wiele wskazuje na to, że do końca ruchu wzrostowego jest jeszcze daleko.

Więcej o: