CBA zatrzymało dwóch mężczyzn. Chcieli wprowadzić na rynek medyczną marihuanę za łapówkę

Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało o zatrzymaniu dwóch osób, które dopuściły się zawarcia porozumienia w sprawie "załatwienia" rejestracji produktu leczniczego.

Funkcjonariusze lubelskiej delegatury CBA zatrzymali Przewodniczącego Komisji ds. Produktów Leczniczych - Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych oraz prezesa zarządu podwarszawskiej spółki działającej w branży farmaceutycznej w jednej z warszawskich restauracji.

Chcieli wprowadzić do obrotu medyczną marihuanę. CBA dotarło do podejrzanych

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego ustalili, że mężczyźni działali z myślą o powołaniu się na wpływy w instytucjach państwowych. Ich działania polegały na zdobyciu pozytywnej decyzji Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych w sprawie wprowadzenia do obrotu marihuany medycznej.

Jak się okazało, zatrzymany urzędnik oczekiwał wynagrodzenia w formie gotówki, udziałów w spółkach, zatrudniania osób z rodziny, a także zatrudnienia na stanowisku menedżerskim za udzielone pozwolenie.

Zebrano dowody. Prokuratura rozpocznie śledztwo

Mężczyźni zostali zatrzymani przez CBA w trakcie podpisywania umowy zobowiązania inwestycyjnego, którego efektem miało być uzyskanie korzyści majątkowych. Zebrane materiały mają trafić do prokuratury w celu rozpoczęcia śledztwa i postawienia zarzutów.

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zwrócili się również do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych o stosowne dokumenty.

Zobacz wideo Rozpędzony samochód wjechał w kobietę spacerującą z psem
Więcej o: