Prace serwisowe w kilku bankach. Jakich utrudnień mogą spodziewać się klienci?

Alior, ING, Pekao oraz Santander Bank Polska zaplanowały na weekend 8-9 sierpnia prace serwisowe. W związku z tym klienci tych banków mogą spodziewać się pewnych utrudnień.

Jak podaje tvn24.pl, w ten weekend wyjątkowo dużo polskich banków będzie miało przerwy techniczne spowodowane pracami serwisowymi. Największych utrudnień należy spodziewać się w późnych godzinach nocnych. Ponadto w większości przypadków kluczowe usługi nadal dostępne.

Zobacz wideo

ING I Santander Bank Polska przeprowadzają prace serwisowe. Klienci tych banków będą mieli największe utrudnienia

Sporych utrudnień spodziewać się mogą klienci ING. W sobotę 8 sierpnia między godz. 8:00 a 18:00 niedostępny będzie moduł Makler w systemie bankowości internetowej oraz aplikacja ING Makler Mobile. Ciąg dalszy utrudnień nastąpi w nocy z 9 na 10 sierpnia (od godz. 0:00 a 1:00). W tym czasie niemożliwy będzie dostęp do niektórych usług związanymi z kartami w systemie Moje ING oraz ING Business. 

Prace serwisowe w dużym stopniu będą utrudnieniem dla klientów Santander Bank Polska. W nocy z 8 na 9 sierpnia (z soboty na niedzielę) między godz. 0:00 a 1:00 nieaktywna będą bankowość internetowa ani aplikacja mobilna. Dodatkowo nie będzie można płacić kartą, wypłacać środków z bankomatów oraz dokonywać przelewów natychmiastowych. W tym samym dniu po godz. 1 odblokowane zostaną płatności kartą oraz możliwość wypłacenia środków z bankomatu, ale nadal nieczynna będzie bankowość internetowa.

Alior Bank, Pekao oraz Santander Consumer Bank. Jakie utrudnienia dla klientów? 

Alior Bank informuje, że "ze względu na prowadzone prace serwisowe system transakcyjny Kantoru Walutowego będzie niedostępny od 7 sierpnia 2020 roku (piątek) od godz. 23.00 do 8 sierpnia 2020 roku (sobota) do godz. 7.00". 

O krótkotrwałych trudności od godz. 22 w sobotę 8 sierpnia do godz. 5 w niedzielę 9 sierpnia informuje również Pekao. Dotyczą one serwisu Pekao24, aplikacji PeoPay i usług maklerskich.

Klienci Santander Consumer Bank w nocy z 9 na 10 sierpnia miedzy godz. 0:00 a 1:00 nie będą mogli skorzystać z bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnej. 

Więcej o: