Trójka z najgorszym wynikiem słuchalności w historii. Wyprzedzona nawet przez lokalne stacje

Najpopularniejszą stacją radiową w Polsce w okresie od maja do lipca było RMF FM - wynika z najnowszych danych Radio Track Kantar Polska. Na drugim miejscu zestawienia znalazło się Radio ZET, a Trójka zanotowała najgorszy wynik w historii.
Zobacz wideo

Z raportu Radio Track Kantar Polska opracowanego przez portal Wirtualnemedia.pl wynika, że udział RMF FM pod względem słuchalności w okresie od maja do lipca 2020 roku w grupie wiekowej 15-75 wyniósł 28,9 procent (wzrost o 0,7 pkt proc.). Drugie miejsce w zestawieniu zajęło Radio ZET (12,6 proc. i wzrost o 0,1 pkt. proc.), a podium zamknęła Eska (7,3 proc. i spadek o 0,5 pkt. proc), za którą znalazła się Jedynka (5,2 proc., i spadek o 0,5 pkt. proc.)

Protest przeciwko cenzurze przed siedzibą Trójki Trójka przywraca cykle i audycje. Lista Przebojów póki co nie wróci

Radiowa Trójka z najgorszym wynikiem w historii

Z danych Radio Track Kantar Polska wynika, że najgorszy wynik słuchalności w historii pomiaru zanotował Program III Polskiego Radia, który w zestawieniu spadł z miejsca piątego na miejsce siódme (4,1 proc. i spadek o 1 pkt. proc.) Warto dodać, że Trójka notuje najgorszy wynik już drugi kwartał z rzędu (w okresie kwiecień-czerwiec 2020 było to 4,3 proc.)

W ostatnim kwartale Trójka dała się wyprzedzić m.in. przez radio Audytorium17, koordynujące działalność lokalnych stacji Polskiego Radia (4,6 proc. i wzrost o 0,6 pkt. proc.) oraz RMF MAXX (4,25 proc. i najwyższy wynik w historii pomiaru).

Spadek notowań Trójki ma związek z problemami wizerunkowymi, z którymi nadawca ten zmaga się od miesięcy. Przypomnijmy: w maju w jednym z notowań Listy Przebojów wygrała krytyczna wobec Jarosława Kaczyńskiego piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój".

Informacje o notowaniu zniknęły ze strony rozgłośni, a dyrektor Trójki Tomasz Kowalczewski stwierdził w oświadczeniu, że złamano regulamin. Ekipę przygotowującą Listę Przebojów posądzono o manipulacje, Bartosz Gil został zawieszony. Kowalczewski wymuszał też na dyrektorze muzycznym Piotrze Metzu, aby piosenka nie pojawiała się na antenie radia.

W reakcji Kazik wycofał utwór z Listy Przebojów, a wielu artystów poprosiło o niepuszczanie swoich piosenek na antenie Trójki (m.in. Dawid Podsiadło i Krzysztof Zalewski). Ze współpracy z radiem zrezygnowało również wiele popularnych nazwisk, w tym Piotr Metz, Piotr Kaczkowski, Marek Niedźwiecki, Hirek Wrona, Tomasz Rożek czy Piotr Stelmach. Niektórzy z nich powrócili do Tróki, gdy 25 maja nowym dyrektorem i naczelnym radia został Kuba Strzyczkowski.

Kolosy 2019 w Gdyni. 21. Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów "Widzę olbrzymią zmianę na plus". Zaskakujące powroty do Trójki

Byli dziennikarze Trójki założyli Radio Nowy Świat

10 lipca nastąpił start Radia Nowy Świat, które powstało z inicjatywy byłych dziennikarzy. Trójki. Rozgłośnia powstała dzięki akcji crowdfundingowej, w którą zaangażowali się m.in. członkowie grupa "Ratujmy Trójkę". W kilka miesięcy udało się zebrać prawie 2 mln zł.

Więcej o: