Stany Zjednoczone chcą zwiększyć ciśnienie w prysznicu. Donald Trump: Moje włosy muszą być idealne

Administracja Trumpa wyszła z projektem pozwalającym zwiększyć ciśnienie w prysznicach. Jest ono od 1992 roku regulowane, by zmniejszyć ilość marnowanej wody. Rząd USA pracuje od dłuższego czasu nad zmianami w prawie dot. zniesienia ograniczeń zużycia wody w gospodarstwach domowych.

W Stanach Zjednoczonych w 1992 roku wprowadzono prawo stanowiące, że z prysznica nie może lecieć więcej niż 9,5 l wody w ciągu minuty. W oczywisty sposób prawo miało to wpłynąć na marnowanie wody i na środowisko. Teraz administracja Donalda Trumpa chce zmienić te przepisy. 

Zobacz wideo Wizyta Donalda i Melanii Trump na Górze Rushmore

Donald Trump: Moje włosy muszą być idealne. USA chce zmienić ciśnienie w prysznicach

A więc słuchawki prysznicowe - bierzesz prysznic, woda nie leci. Chcesz umyć ręce, woda nie leci. Co więc robisz? Stoisz tam dłużej, czy może bierzesz dłuższy prysznic? Ponieważ moje włosy - nie wiem jak wasze - muszą być idealne. Idealne

- zażartował Trump w zeszłym miesiącu, podaje BBC. Odniósł się w ten sposób do zmian w przepisach dot. zużycia wody w biznesie, i jak się okazuje także w gospodarstwach domowych. Administracja prezydenta przedstawia od dłuższego czasu projekty nowego prawa, gdyż obecne ich zdaniem jest zbyt zaporowe i zagmatwane.

 

Ministerstwo energetyki USA w środę 12 lipca przedłożyło więc projekt zmian w prawie regulującym ilość wody, która leci z prysznica. Administracja Trumpa chciałaby, by przepisy dotyczyły nie całej instalacji, na jaką składa się prysznic, ale by każda jego dysza mogła przepuszczać 9,5 l wody na minutę.

Donald Trump chce zablokować w USA popularną aplikację TikTokDonald Trump zapowiada zablokowanie TikToka w USA. "Będzie zakazany"

Pomysł spotkał się oczywiście ze sprzeciwem części obywateli, która poważnie traktuje ochronę środowiska. Argumentują oni, że zmiana taka jest niepotrzebna i byłaby marnotrawstwem. Andrew deLaski z Appliance Standards Awareness Project, organizacji, która zajmuje się oszczędzaniem energii, nazwał pomysł zwyczajnie "głupim". - Jeśli masz cztery dysze, które wypuszczają 40-60 litrów w ciągu minuty, to prawdopodobnie zostaniesz z tej łazienki zwyczajnie zmieciony - komentuje dla agencji AP deLaski.

Donald TrumpAdministrajca Trumpa planuje nałożyć duże cła na europejskie kraje

David Friedman z organizacji Consumer Reports, twierdzi natomiast, że obecne na rynku słuchawki prysznicowe zapewniają wysoki poziom satysfakcji wg. opinii klientów. DeLaski zaproponował również pomoc przy wyborze odpowiedniej instalacji prysznicowej.

Agencja Reutera twierdzi, że cała sprawa może trafić do sądu.