Zakaz handlu. Lepiej zrób zakupy wcześniej. 15 sierpnia sklepy będą zamknięte

Najbliższy weekend będzie wyjątkowy w zakresie otwarcia sklepów, gdyż 15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego, a 16 sierpnia jest niedzielą niehandlową. W związku z tym warto przygotować sie na odwiedzanie sklepów jeszcze w piątek.

W sobotę 15 sierpnia obchodzimy Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Zielone Świątki) oraz Święto Wojska Polskiego. Według ustawy jest to dzień wolny od pracy. Jako że jest to sobota, pracownicy będą mogli odebrać sobie dodatkowy dzień wolny w innym terminie

Zakaz handlu. Czy w sobotę sklepy są otwarte? Czy w ten weekend zrobimy zakupy? 

Sobotnie święta oznaczają jednak, że 15 sierpnia zamknięte będą galerie handlowe oraz większe sklepy typu Biedronka, Lidl czy Tesco. Zakupy będziemy mogli zrobić tylko w mniejszych osiedlowych sklepach, których nie obowiązują przepisy o zakazie handlu w niedzielę i dni świąteczne. Placówki te mogą być otwarte, jeśli "za ladą" stanie właściciel. Od niego zależy także, czy dane sklep będzie otwarty. Dodatkowo należy się spodziewać zmienionych godzin pracy. 

Zamknięcie sklepów w sobotę nie wpływa na obowiązywanie przepisów o zakazie handlu w niedzielę. 16 sierpnia to niedziela niehandlowa. Oznacza to, że przez cały weekend nie będziemy mogli odwiedzić sklepów wielkopowierzchniowych. Najbliższa niedziela handlowa wypada 30 sierpnia w związku z rozpoczęciem roku szkolnego. 

Zobacz wideo Nadchodzi zaostrzenie zakazu handlu. Jak uderzy to w pracowników tego sektora?

Weekend bez handlu. Biedronka i Netto wydłużają pracę marketów 

Z racji wyjątkowości weekendu 15-16 sierpnia wiele sieci zdecydowało się na ukłon w stronę klientów. Biedronka wydłużyła pracę 2000 marketów. Będą one czynne w piątek 14 sierpnia do godz. 23:00. Co więcej, 200 sklepów było otwartych w nocy z czwartku na piątek.

Na wydłużenie godzin pracy zdecydowała się także sieć Netto. "W piątek, 14 sierpnia 2020, godziny pracy wszystkich placówek sieci handlowej Netto zostaną wydłużone. Sklepy będą czynne od godziny 6.00 do 23.00" - wskazało biuro prasowe. Reszta sieci otwartych będzie w standardowych godzinach, czyli w większości przypadków od 6:00 do 22:00 

Więcej o: