Wanda Buk odeszła z Ministerstwa Cyfryzacji i już ma nową posadę. Będzie wiceprezeską PGE ds. regulacji

PGE poinformowała, że Wanda Buk od września będzie wiceprezeską spółki. Komunikat w tej sprawie został opublikowany zaledwie kilka godzin po tym, gdy Buk ogłosiła, że odchodzi z Ministerstwa Cyfryzacji.

"Zarząd spółki PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. informuje, że 18 sierpnia 2020 r. Rada Nadzorcza PGE podjęła uchwałę o powołaniu pani Wandy Buk w skład Zarządu XI kadencji od 1 września 2020 r. i powierzeniu jej funkcji Wiceprezesa Zarządu ds. Regulacji" - czytamy w komunikacie PGE. 

Wanda Buk przechodzi z Ministerstwa Cyfryzacji do PGE

Zaledwie kilka godzin wcześniej Buk poinformowała w mediach społecznościowych o swojej dymisji ze stanowiska wiceminister cyfryzacji. Rezygnację Wandy Buk ze stanowiska podsekretarza stanu potwierdziła też Joanna Dębek z Ministerstwa Cyfryzacji. Dodała, że wiceminister formalnie do końca sierpnia przebywa na urlopie, a od 1 września rozpocznie nową pracę. W resorcie odpowiadała między innymi za nadzór nad Centrum Projektów Polska Cyfrowa, a także nad Departamentem Polityki Międzynarodowej i Departamentem Telekomunikacji.

Zobacz wideo Rząd sfinansuje postojowe górników. „Być może to wykorzystanie sytuacji, by radzić sobie z kryzysem w górnictwie”

Wanda Buk pełniła funkcję wiceministra cyfryzacji od 10 lipca 2018 roku. Wcześniej, od stycznia 2016 roku, była dyrektorem Centrum Projektów Polska Cyfrowa, rządowej instytucji odpowiedzialnej za wdrażanie funduszy europejskich przeznaczonych na cyfryzację kraju. Z wykształcenia jest adwokatem.

Więcej o: