Siedlce. CBŚP zlikwidowało gang zajmujący się prostytucją. Zamknięto sześć agencji towarzyskich

Centralne Biuro Śledcze Policji zlikwidowało szajkę prowadzącą agencje towarzyskie. Gang zajmował się też handlem narkotykami. Według ustaleń śledczych grupa prowadziła swoją działalność pod przykryciem agencji nieruchomości.

Dochodzenie wykazało, że w sześciu agencjach towarzyskich w Siedlcach miało dochodzić do wykorzystywania kobiet. Z tego powodu zatrzymanych zostało pięć podejrzanych osób w wieku od 30 do 59 lat.

Funkcjonariusze CBŚP przeszukali wszystkie mieszkania, w których miało dochodzić do przestępstw. Znaleziono w nich broń palną maszynową i narkotyki, głównie amfetaminę, marihuanę i kokainę. Dodatkowo śledczy zabezpieczyli do analizy sprzęt służący do uprawy plantacji konopi indyjskich.

Prokuratura Krajowa postawiła już zarzuty pięciu podejrzanym osobom. Dotyczą one ułatwiania i czerpania korzyści majątkowych z prostytucji. Dwie osoby dodatkowo usłyszały zarzut posiadania i wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków, a jedna posiadania nielegalnej broni. Czworo z pięciu zatrzymanych trafiło do tymczasowego aresztu.

Zobacz wideo Próbował uciec z kwarantanny. Złapała go policja
Więcej o: