Empik zamknął swój flagowy sklep w Warszawie. Planuje jednak otwierać kolejne

Firma Empik podjęła decyzję o zamknięciu salonu w centrum Warszawy. Był to jeden z największych sklepów tej sieci. Choć klienci Empiku coraz chętniej robią zakupy przez internet, marka planuje jeszcze w tym i przyszłym roku otwarcie kilkudziesięciu kolejnych placówek stacjonarnych.

Empik zamknął swój flagowy salon w centrum handlowym Wars Sawa Junior przy ulicy Marszałkowskiej w Warszawie. Przy ruchomych schodach, które jeszcze niedawno prowadziły do tego sklepu, wywieszono kartkę z napisem: "Empik zlikwidowany. Najbliższy Empik: na Nowym Świecie i w Złotych Tarasach". Nieczynny już salon był niegdyś największym sklepem tej sieci.

Zobacz wideo Koronawirus a handel. Jakie firmy wycofują się z Polski? Jakich sklepów stacjonarnych będzie mniej?

Po tym, jak pandemia uderzyła w przedsiębiorców, Empik postanowił zamknąć sieć księgarni Mole Mole. W maju poinformował z kolei, że po lockdownie nie otworzy 40 swoich salonów. Czynna jest nadal ponad połowa z nich, w przypadku pozostałych firma renegocjuje warunki najmu lokali.

W kolejnym roku Empik chce otworzyć kilkadziesiąt salonów 

Portal businessinsider.com.pl pisze, że choć Empik zamknął swój flagowy salon w Warszawie, a w okresie pandemii odnotował znaczny wzrost sprzedaży online, nie rezygnuje z handlu stacjonarnego.

- Sieć Empik liczy obecnie 261 salonów i do końca roku planujemy otworzyć pięć nowych sklepów. Tylko w ostatnich trzech miesiącach otworzyliśmy cztery nowe salony Empik - w Chojnicach, w Kołobrzegu, w Otwocku i Szczytnie - powiedziała w rozmowie z BI rzeczniczka prasowa Empiku Monika Marianowicz, informując, że w 2021 roku ma powstać ok. 30 salonów Empik i 10 sklepów Papiernik by Empik.

Więcej o: