Decathlon wycofuje niebezpieczny produkt. Możliwa wymiana na nowy

Sieć sklepów sportowych Decathlon poinformowała o wycofaniu ze sprzedaży fajki do pływania Arena Snorkel Pro w kolorze czarnym. W komunikacie poproszono za zaprzestanie korzystania z produktu.

Sieć sklepów z wyposażeniem sportowym Decathlon opublikowała ostrzeżenie dotyczące fajki do pływania Arena Snorkel Pro czarna, nr ref. 865547, kod produktu używany przez markę Arena: 001969.

Fajkę można było kupić w sklepach Decathlon w pierwszym półroczu 2020 r. Produkt może być przydatny w czasie letniego wypoczynku nad zbiornikami wodnymi. Fajka nadaje się bowiem do nurkowania w płytkiej wodzie, tzw. snorkelingu. Niestety partia sprzedawana przez sieć od początku roku posiada fabryczną wadę, która może może być niebezpieczna dla zdrowia. Sklep poprosił użytkowników fajki o zaprzestanie korzystania z produktu.

Zobacz wideo Bezpieczeństwo nad wodą. O czym pamiętać podczas wakacji?

Decathlon wycofuje ze sprzedaży fajkę do pływania

Poniżej publikujemy treść ostrzeżenia wydanego przez Decathlon:

"W ramach procesu weryfikacji jakości pracownicy marki Arena zidentyfikowali potencjalne ryzyko oderwania się niewielkiego kawałka materiału wewnątrz rurki w fajce. Zjawisko to występuje tylko w bardzo nielicznych przypadkach, jednak w ramach prewencji i w trosce o bezpieczeństwo użytkowników marka uruchomiła procedurę wymiany potencjalnie wadliwych rurek" - poinformowano.

Możliwa wymiana wadliwych fajek

Klienci, którzy nabyli wadliwe fajki do pływania marki Arena, mają możliwość ich wymiany. W tym celu muszą oni skontaktować się z marką Arena. Decathlon podaje m.in. adres e-mail, pod którym można ubiegać się o wymianę.

"Prosimy o kontakt z utworzonym przez markę Arena serwisem dedykowanym tej akcji: replacement.arenawaterinstinct.com lub mailowo help@arenawaterinstinct.com" - podano.

Więcej o: