CD Projekt z rekordową wyceną. Cena akcji spółki skoczyła po zapowiedzi nowej gry z Wiedźminem

CD Projekt 26 sierpnia zapowiedział grę "The Witcher: Monster Slayer". Akcje spółki skoczyły w górę po prezentacji, bijąc kolejny rekord wartości.

Od kwietnia 2020 roku CD Projekt jest najlepiej wycenianą spółką na Giełdzie Papierów Wartościowych. Przeskoczyła tym samym PKO BP czy PKN Orlen. Wartość polskiego wydawcy gier cały czas rośnie, a rekordowa wycena związana jest z zapowiedzią nowej gry

CD Projekt bije kolejne rekordy

Po ogłoszeniu "The Witcher: Monster Slayer" akcje spółki znów poszybowały w górę. Pierwszego dnia po prezentacji gry, akcje skoczyły do poziomu 460 zł za sztukę, co jest rekordem CD Projektu. Korekta z dzisiejszego ranka sprowadziła je do poziomu 430 zł, ale już chwilę potem akcje znowu wystrzeliły w górę i osiągnęły wartość 455 zł. Obecnie kosztują 449 zł (stan na 28.08.2020, 14:37). Wycena spółki osiągnęła tym samy 43,15 mld złotych. Jacek Rzeźniczek ze Stooq.pl zauważył, że wzrost ceny akcji sprawił, że CD Projekt sam podciągnął cały indeks WIG20 o 1 proc. W ciągu ostatnich 5 miesięcy wartość akcji CD Projekt skoczyła o niemal 65 proc. 

Zobacz wideo Cyberpunk 2077 - kiedy premiera? Na jakich urządzeniach zagramy w nową grę CD Projekt RED?

Nowy Wiedźmin nadciąga na urządzenia mobilne

"The Witcher: Monster Slayer" to mobilną grą wykorzystująca technologię rozszerzonej rzeczywistości. Zasady rozgrywki będą zbliżone do Pokemon: GO. Chodząc po mieście, będziemy musieli pokonywać potwory, które ożyją w prawdziwych lokalizacjach na naszych smartfonach.

Na ziemiach Kontynentu roi się od krwiożerczych bestii siejących popłoch i zniszczenie. Gracze wcielają się w profesjonalnych zabójców potworów i - dzięki rzeczywistości rozszerzonej - stawią czoło niebezpieczeństwu, które czai się na każdym kroku. Akcja 'The Witcher: Monster Slayer rozgrywa się kilkaset lat przed wydarzeniami z serii gier "Wiedźmin".

- czytamy w komunikacie. Gra będzie darmowa, a za jej stworzenie odpowiada studio Spokko, które należy do CD Projekt od 2018 roku.

Więcej o: