Koniec prac na autostradzie A1. Zniesione ograniczenie do 80 km/h na obwodnicy Częstochowy

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o zakończeniu niezbędnych prac na autostradzie A1, umożliwiających podniesienie prędkości przejazdu. Chodzi o odcinek od węzła Częstochowa Blachownia do węzła Częstochowa Jasna Góra.

Pełne parametry autostrady z dopuszczalną prędkością poruszania się po niej do 140 km/h odcinek ten uzyskał od piątku 28 sierpnia - informuje GDDKiA. Na dalszym odcinku od węzła Częstochowa Jasna Góra do węzła Częstochowa Północ prędkość maksymalna została zwiększona do 110 km/h.

Usprawniono dojazdy i sygnalizację. Kolejne prace trwają

Wprowadzenie usprawnień było możliwe dzięki wykonaniu części robót budowlanych i spełnieniu warunków w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dodatkowo przywrócenie normalnej dopuszczalnej prędkości mogło się odbyć dzięki budowie dojazdów do przejazdów i wyjazdów awaryjnych oraz oświetlenia drogowego na węźle Częstochowa Jasna Góra.

To jednak nie koniec prac wykonywanych na autostradowej obwodnicy Częstochowy. W sierpniu otwarto oferty na budowę MOP I Gorzelanka Wschód i Zachód, MOP II Wierzchowisko Wschód i MOP III Zachód oraz Obwód Utrzymania Autostrady Lgota.

Otwarto także oferty na dokończenie budowy obiektu WA-352 (jezdnia lewa) nad linią kolejową nr 146 wraz z odcinkiem dojazdowym autostrady A1. Obecnie trwa badanie i analiza złożonych ofert.

Zobacz wideo Policjanci przez jeden dzień szczególnie patrolowali bydgoskie skrzyżowanie. Piesi bezpieczni na pasach? Niekoniecznie
Więcej o: