Gang Fajniaków. Ile trzeba wydać w Biedronce, żeby zebrać wszystkie? Nawet 30 tys. zł

Biedronka rozpoczęła kolejną akcję promocyjną z maskotkami. Gang Fajniaków ma promować ekologię. Zmieniły się jednak nieco zasady przyznawania naklejek. Ile trzeba zatem wydać, by zebrać cały Gang Fajniaków?

Od 27 sierpnia w Biedronce ruszyła kolejna akcja promocyjna z maskotkami. Przyświeca jej hasło "Bycie eko jest fajne!", w związku z czym pluszaki nazwano Gang Fajniaków. Do 18 listopada można zbierać naklejki, które następnie można wymienić na zabawki lub książkę do 2 grudnia.

Jak nazywają się Fajniaki? Ilu członków ma Gang Fajniaków?

W zależności od edycji Biedronka oferowała od sześciu do dziesięciu maskotek. Gang Fajniaków jest bardzo liczny i należy do niego dziesięć maskotek:

 • Chmurka Celinka,
 • Dąb Dyzio,
 • Drzewo Dobromir,
 • Foka Frania,
 • Jarzębina Julka,
 • Kropla Ksenia,
 • Piesek Piotruś,
 • Słońce Sonia,
 • Smog Stefek,
 • Ważka Wiola.

Zebranie więc całej kolekcji nie należy do najłatwiejszych zadań. Szczególnie że w tym roku Biedronka podniosła próg cenowy, po którym otrzymujemy kolejne naklejki.

Zobacz wideo Oto najświeższa Biedronka w Polsce. Jest nowocześnie i proekologicznie

Ile naklejek trzeba zebrać, by wymienić je na Fajniaka?

Tak jak w poprzednich odsłonach promocji Biedronki, by otrzymać Fajniaka, musimy zebrać 60 naklejek. Jest też inna możliwość, gdyż po zebraniu 40 naklejek możemy kupić Fajniaka za 19,99 zł. 

Ile trzeba wydać w Biedronce, by dostać naklejkę?

Biedronka podniosła próg o 10 zł względem poprzednich podobnych akcji. Naklejkę dostaniemy za każde 50 zł wydane w sklepie sieci. Można jednak łatwo zwiększyć liczbę otrzymanych naklejek. Dodatkową naklejkę za każde wydane 50 zł dostaje się za zakupy: 

 • z kartą Moja Biedronka
 • co najmniej jednego warzywa lub owocu
 • produktów z oferty specjalnej
 • produktów tworzących wartość dla polskiej gospodarki.

Ile trzeba wydać w Biedronce, by zebrać cały Gang Fajniaków?

W zależności od tego, co znajduje się w naszym koszyku, w Biedronce trzeba zrobić zakupy na kilka lub nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych w ciągu niecałych trzech miesięcy trwania promocji.

W najdroższej z opcji zebranie całego Gangu Fajniaków będzie wymagało wydania 30 tys. złotych. 60 naklejek na wymianę za jedną maskotkę, każda za 50 zł z zakupów, daje 3 tys. za zabawkę, a tych jest 10. Znacznie mniej wydamy, jeśli zdecydujemy się na wymianę 40 naklejek i dopłatę 19,99 zł (20 zł zaokrąglając). W takim wypadku należy zebrać 400 naklejek (40 na każdą z 10 maskotek), które otrzymamy przy zakupach na kwotę 20 tys. zł. Do tego należy doliczyć 200 zł, jakie wydamy na wszystkie pluszaki. 20,2 tys. zł wygląda znacznie lepiej niż 30 tys. zł, ale to wciąż olbrzymie obciążenie, szczególnie w okresie ledwie trzech miesięcy, jakie mamy na zebranie naklejek. Na takie kwoty może pozwolić sobie jedynie właściciel lokalu gastronomicznego, który zaopatruję się w Biedronce.

Mało jednak prawdopodobne, by podczas tak dużych zakupów, nie kupić nic z listy upoważniającej nas do dodatkowej naklejki za każde wydane 50 zł. Dzięki temu kwoty wydawane na każdą maskotkę i cały Gang Fajniaków maleją pięciokrotnie, jeśli tylko spełnimy wszystkie warunki - wtedy za każde 50 zł otrzymujemy pięć, a nie jedną naklejkę. Jeśli nie chcemy więc dopłacać, to 600 naklejek potrzebne do zebrania całej kolekcji, otrzymamy za zakupy o wartości 6 tys. zł. Wciąż jest to duża kwota, ale osiągalna dla kilkuosobowej rodziny w ciągu trzech miesięcy.

Jeśli będziemy chcieli zapłacić za Fajniaki, to musimy zebrać już tylko 400 naklejek. Te otrzymamy za zakupy o wartości 4 tys. złotych, gdy spełnimy wszystkie warunki dot. otrzymania dodatkowych naklejek. Jak już liczyliśmy wcześniej, na całą kolekcję trzeba wydać dodatkowo 200 zł (gdyż każdy Fajniak kosztuje 20 zł, jeśli mamy 40 naklejek). Razem więc, w najkorzystniejszym wariancie do kasy Biedronki trafi 4,2 tys. zł. za cały Gang Fajniaków. Jest to najbardziej przystępna i minimalna kwota, jaką trzeba zostawić w dyskoncie przez trzy miesiące. Warto jednak pamiętać, że oszczędność jest tu pozorna. Przy 600 naklejkach, za pluszaki nie płacimy nic - otrzymujemy je gratis przy okazji zakupu produktów, z których potem skorzystamy. Gdy zdecydujemy się na 400 naklejek i dopłatę, musimy pamiętać o tym, że 200 zł zostanie dodatkowo zapłacone z naszej kieszeni - za tę kwotę nie otrzymamy żadnych produktów.

Jak wymienić naklejki na Gang Fajniaków?

Najlepszą strategią jest zatem zbieranie naklejek do 18 listopada, a następnie ich podliczenie i wymiana. Nie ma sensu dopłacać do Gangu Fajniaków, ale trzeba także pamiętać, by nie wymieniać 60 naklejek od razu na pluszaki, jeśli zależy nam na całym gangu. Możliwa jest sytuacja, w której wystarczy nam naklejek na kilka pluszaków, ale zabraknie ich, by otrzymać możliwość kupienia wszystkich zabawek. Np. zebraliśmy 570 naklejek. Wymieniamy je na dziewięć z dziesięciu pluszaków, bezkosztowo. Zostaje nam wtedy 30 naklejek, przez co pozbawiamy się możliwości kupienia ostatniego Fajniaka za dopłatą, gdyż brakuje nam na ten 10 naklejek (przypominamy, że trzeba mieć ich 40). Lepszą strategią będzie wiec wymiana 480 naklejek na osiem maskotek oraz 80 naklejek na możliwość kupna dwóch zabawek. Co prawda dziesięć naklejek zostanie nieużytych, ale zdobędziemy dzięki temu całą kolekcję pluszaków.

Jeśli więc bardzo wam zależy, by dorwać cały Gang Fajniaków, to zbierajcie naklejki do 18 listopada, a następnie usiądźcie z kartką, kalkulatorem i ołówkiem, by wyliczyć jak zdobyć je wszystkie. 

Więcej o: