Polacy będą mogli wrócić z Hiszpanii. PLL LOT pomoże w powrocie do kraju

Polskie Linie Lotnicze "LOT" pomogą Polakom, którzy pozostali w Hiszpanii, a wskutek rozporządzenia Rady Ministrów mogliby mieć problemy z powrotem do ojczyzny. Zorganizowanych zostanie siedem lotów czarterowych w okresie od 2 do 6 września.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów w dniach 2-15 września będzie obowiązywał zakaz połączeń międzynarodowych do Polski z 44 krajów. Na liście znalazły się między innymi takie państwa, jak Malta, Mołdawia, Czarnogóra, Stany Zjednoczone czy Hiszpania. Wyjątkiem będą czartery na zlecenie organizatora turystyki.

Loty czarterowe dla Polaków. Samoloty odlecą z trzech miast

Ambasada RP w Madrycie przekazała, że turyści, których lot z Hiszpanii do Polski został odwołany lub istnieje ryzyko jego odwołania w najbliższych tygodniach, powinni rozważyć alternatywną formę powrotu do ojczyzny.

W komunikacie pojawiła się informacja o odwołaniu połączeń do trzech miast:

  • loty do Barcelony zaplanowane do 25 października;
  • loty do Madrytu zaplanowane do 30 września;
  • loty do Palma de Mallorca zaplanowane do 25 października.

W związku z tym Polskie Linie Lotnicze "LOT" zorganizują siedem rejsów czarterowych w okresie od 2 do 6 września. Połączenia na trasie Barcelona - Warszawa będą wykonywane 2, 4 i 5 września, na trasie Madryt - Warszawa - 3, 4 i 6 września, natomiast na trasie Palma de Mallorca - Warszawa - 6 września.

Alternatywne możliwości powrotu do Polski

Ambasada jednocześnie podkreśliła, że granice Hiszpanii i Polski pozostają otwarte, a ponadto hiszpańskie lotniska obsługują loty do innych europejskich państw, również tych graniczących z Polską.

- Z Madrytu i Barcelony codziennie realizowane są połączenia lotnicze do Niemiec czy Francji. Szukając alternatywnych możliwości wyjazdu z Hiszpanii, korzystaj z popularnych wyszukiwarek lotów lub bezpośrednio ze stron przewoźników. Wiemy, że konieczność zmiany planów wypoczynku w Hiszpanii i powrotu do Polski to nie tylko ryzyko stresu, ale i strat finansowych. Przypominamy, że zgodnie z regulacjami prawa lotniczego można ubiegać się o zwrot kosztów od przewoźnika, który odwołał lot - czytamy w komunikacie.

Zobacz wideo Po co komu lotnisko. Start ciężkiego transportowca z trawy
Więcej o: