Emerytura minimalna w górę. Wiceminister Szwed podał kwotę. "Takie są możliwości budżetu"

Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej powiedział, że od 2021 roku wzrośnie emerytura minimalna. Najniższe świadczenie dla emerytów po zmianach wyniesie 1250 złotych brutto.

Stanisław Szwed w rozmowie z "Super Expressem" zapowiedział, że emerytura minimalna wzrośnie o 50 złotych. - Chciałoby się oczywiście, żeby wynosiła więcej, ale takie są możliwości budżetowe - przyznał polityk.

Emerytura minimalna w 2021 roku wzrośnie o 50 złotych brutto

Po zmianach, czyli od 2021 roku najniższe świadczenie dla emerytów będzie wynosiło 1250 złotych brutto. Taka będzie też wysokość tak zwanej trzynastej emerytury, która zostanie wypłacona seniorom w maju 2021 roku.

- Chcemy, żeby najniższe emerytury, tak jak do tej pory, wzrastały. Szczególnie najbiedniejszym seniorom trzeba pomagać i robimy to konsekwentnie. W tym roku podnieśliśmy minimalną emeryturę do 1200 zł, a w przyszłym będzie to już 1250 złotych - mówił minister.

Dodatkowo w Sejmie trwają pracę nad ustawą dotycząca wypłacenia 14. emerytury. Tak zwana "czternastka" ma zostać przyznana osobom, których emerytura nie jest wyższa niż 2400 złotych brutto. Emeryci z wyższym świadczeniem otrzymają "14" odpowiednio niższą, według zasady "złotówka za złotówkę".

Zobacz wideo Czy nie ma zagrożenia dla płynności wypłacania emerytur?
Więcej o: