Kuba Błaszczykowski inwestuje w nieruchomości. W wieżowcu Złota 44 kupił trzy apartamenty

Kuba Błaszczykowski zainwestował w nieruchomości. Piłkarz Wisły Kraków kupił trzy, luksusowe apartamenty w samym centrum Warszawy. Z okien swoich nieruchomości w wieżowcu Złota 44, piłkarz będzie mógł spoglądać na Pałac Kultury i Nauki.

Jakub Błaszczykowski wielkimi krokami wkracza na rynek nieruchomości. Złota 44 to jeden z najbardziej znanych adresów w całej Warszawie. Były reprezentant Polski zakupił aż trzy apartamenty w wieżowcu. W słynny "Żagiel Libeskinda" zainwestował wcześniej Robert Lewandowski.

Jakub Błaszczykowski kupił apartamenty w centrum Warszawy. Z okien Złotej 44 będzie mógł spoglądać na Pałac Kultury

- To dobry moment na zainwestowanie kapitału, a luksusowe nieruchomości to bezpieczna lokata. Historia pokazuje, że ten rynek charakteryzuje się dużą odpornością na kryzysy. Wartość takich nieruchomości wciąż rośnie, a ich ceny na rynku warszawskim są znacznie niższe niż w Berlinie – powiedział piłkarz.

Kuba Błaszczykowski zakupił apartamenty "pod klucz". O luksusowe wykończenie wnętrz zadbała pracownia architektoniczna Woods Bagot z Londynu. Do wykończenia zastosowano najwyższej jakości naturalne materiały. Na podłogach apartamentów znajdziemy ciemne, dębowe drewno, a łazienki zostały wykończone marmurami Carrara i Black Aziza. Nowe apartamenty Kuby Błaszczykowskiego znajdują się na wysokich piętrach Złotej 44. Dzięki temu piłkarz będzie mógł swobodnie spoglądać na panoramę Warszawy, w tym na Pałac Kultury i Nauki, Pola Mokotowskie i warszawskie Filtry.

- Rynek niemiecki znam dość dobrze. Jakość wykończenia wnętrz Złotej 44 to najwyższy, światowy poziom porównywalny do znacznie droższych europejskich inwestycji. Dodatkowo cieszy mnie to, że apartamentowiec dysponuje bogatym zapleczem sportowym z między innymi wspaniałym basenem i profesjonalną siłownią – dodaje Błaszczykowski.

Zobacz wideo Jak wygląda rynek nieruchomości w trakcie pandemii? Rozmowa z ekspertem

Wcześniej apartament w Złotej 44 kupił Robert Lewandowski

Złota 44 to jeden z najbardziej znanych wieżowców w Warszawie. Budynek zaprojektował znany na całym świecie amerykański architekt polskiego pochodzenia Daniel Libeskind. Złota 44 znajduje się w samym centrum miasta, tuż obok Pałacu Kultury oraz Złotych Tarasów. Budynek wygięty jest w charakterystyczny żagiel, który w zamyśle architekta miał być symbolem zmieniającej się Warszawy i Polski.

W 2016 r. apartament w wieżowcu Złota 44 kupił również Robert Lewandowski. Zwycięzca tegorocznej Ligi Mistrzów tłumaczył wówczas, że o zakupie apartamentowca zadecydowały względy praktyczne. - Piętro sportowo-rekreacyjne budynku, gdzie mam do dyspozycji m.in. pełnowymiarowy basen, siłownię czy gabinety masażu pozwala mi w dowolnej chwili w kameralnych warunkach uzupełnić swój program treningowy – powiedział Lewandowski.

W wieżowcu Złota 44 pozostało już mniej niż 15% apartamentów dostępnych w sprzedaży.

Więcej o: