Bank nie działa? W weekend utrudnienia w kilku bankach. Wśród nich największy w kraju

Kilka banków będzie miało przerwę techniczną w ten weekend. Utrudnienia zapowiedziały największe banki w Polsce. Przerwę techniczną lub serwisową od 11 do 13 września będą miały PKO BP, Inteligo, mBank, ING Bank Ślaski, Idea Bank, BNP Paribas, Bank Pocztowy, Envelo, oraz Bank BPS.

Wiele osób może mieć problemy z płatnościami internetowymi, płatnościami kartą, czy nawet wypłatą gotówki. Przerwy techniczne na prace serwisowe zapowiedziało kilka banków. Wśród nich największy bank w Polsce, PKO BP. Banki zwracają się z prośbą o wykonanie ważnych informacji przed pracami serwisowymi. 

Prace modernizacyjne w PKO BP

PKO BP przeprowadzi prace modernizacyjne w nocy z sobotę na niedzielę 13 września. Od północy do godz. 12:30 nie będzie działał serwis internetowy i telefoniczny iPKO oraz iPKO biznes, nie wykonacie także płatności w sklepach internetowych za pomocą usługi „Płacę z iPKO”. W czasie przerwy nie skorzystacie też z aplikacji IKO w godzinach 00:00-06:00. Po tej godzinie do 12:30 możliwe będzie jedynie wypłacanie pieniędzy z bankomatów oraz wykonanie płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych.

Prace serwisowe w ING Banku Śląskim

ING Bank Śląski będzie problemy związane z rzadziej używanymi funkcjami niż płatności, problemy nie będą tak dotkliwe. Od północy z sobotę na niedzielę do 5:30 mogą wystąpić problemy przy korzystaniu z wpłatomatów, czy podczas obsługi kart w ING Business. Mniej problematyczne rzeczy, których nie można zrobić to: realizować płatności kartą w internecie ze standardem 3DSecure (transakcje potwierdzane jednorazowym kodem SMS), aktywować kart, zmieniać limitów transakcyjnych i nadawać kodów PIN, zamówić kart płatniczych, przypisać do telefonu kart w aplikacji Moje ING Mobile, dodać kart Mastercard w portfelach mobilnych (Apple Pay, Garmin Pay i Google Pay), a także wykonać operacji na rachunku karty kredytowej.

Zobacz wideo Kryzys uderzy w banki? „Na koniec to my za to zapłacimy”

BNP Paribas z przerwą techniczną

Klienci BNP już dzisiaj będą mieli problemy. W nocy z piątku na sobotę od 22:00 mogą wystąpić kłopoty z logowaniem do: BiznesPl@net, Mobile BiznesPl@net, GOmobile Biznes i BNP Paribas Connect Host to Host.

Nie zalogujesz się do Idea Banku

Również dzisiaj, od piątku 11 września do usług internetowych nie zalogują się klienci Idea Banku. Problemy potrwają od 22:00 do 6:00 w sobotę 12 września. 

Planowana przerwa w dostępie do usług Banku Pocztowego i Envelo

Problemy z dostępem do bankowości internetowej wystąpią także w Banku Pocztowym oraz Envelo. Prace modernizacyjne zaczynają się w sobotę 12 września o 22:00 i będą trwać maksymalnie do 6:30 niedzieli 13 września.

Dwie przerwy w banku BPS

Pierwsza w piątek 11 września o godz. 23:00 i potrwa do godz. 2:00 dnia następnego. W ciągu tych trzech godzin nie będzie możliwości zalogowania się do bankowości elektronicznej.

W niedzielę 13 września w godz. 1:00-4:00 nieczynna będzie natomiast infolinia banku. W tym czasie będzie można jednak zastrzec kartę przez portal Kartosfera lub podany na stronie banku numer telefonu.

Prace technicznie w mBanku

W mBanku prace serwisowe będą dotyczyć tylko platformy eMakler. Przerwa będzie trwała dwa dni od soboty 12 września od godz. 8:00 do niedzieli 13 września do godz. 20:00.  

Więcej o: