Eurojackpot. 96,8 mln zł wygrała osoba z powiatu pruszkowskiego. Jaki podatek zgarnie skarbówka?

Gigantyczna wygrana w Eurojackpot. Mieszkaniec okolic Warszawy, a dokładnie powiatu pruszkowskiego zgarnął główną nagrodę w loterii Eurojackpot, czyli 96 805 666,90 zł!

Zwycięzca piątkowej loterii zakreślił liczby: 2,5,24,43,45,4,10. - Drugi raz główna wygrana trafi do polskiego gracza w 3-letniej historii Eurojackpot w Polsce - napisał na Twitterze Olgierd Cieślik, prezes zarządu Totalizatora Sportowego. Rekordowa wygrana wciąż należy jednak do mieszkańca powiatu piotrkowskiego, który 10 maja 2019 roku wygrał 193,3 mln złotych. 

Gigantyczna wygrana w Eurojackpot: Gracz nie obstawiał swoich liczb

Kupon za 12,50 zł zapewnił mieszkańcowi powiatu pruszkowskiego główną wygraną w losowaniu Eurojackpot, czyli 21,7 mln euro, w przeliczeniu: 96,8 mln zł. - Gracz nie obstawiał swoich liczb, zagrał metodą na chybił-trafił. Bardziej szczegółowych informacji nie możemy ujawnić ze względu na bezpieczeństwo osoby, która wygrała - powiedziała money.pl Aida Bella z Totalizatora Sportowego.

Gra Eurojackpot dostępna jest w Polsce od 9 września 2017 roku, a pierwsze losowanie z udziałem polskich graczy odbyło się 15 września 2017 roku. Eurojackpot to europejska loteria, a do przeprowadzania losowań wyznaczony jest fiński podmiot Veikkaus Oy z siedzibą w Vantaa w Finlandii. Losowania Eurojackpot odbywają się w każdy piątek między godz. 20:00 a 21:00. 

Druga najwyższa wygrana w historii Eurojackpot w Polsce. Ile wynosi podatek od wygranej? 

W regulaminie loterii napisano, że "od każdej wygranej powyżej 2280 zł pobierany jest 10 proc. podatek. Jest on pobierany w momencie wypłaty wygranej i odprowadzany przez Totalizator Sportowy do urzędu skarbowego". To oznacza, że do fiskusa trafi 9,7 miliona złotych.

Zobacz wideo Co to znaczy dobrze zarabiać? Pytamy Polaków [5 GAZETA.PL]
Więcej o: