IKEA ogłosiła niespodziewaną decyzję. Gigant idzie w biznes skierowany do graczy

IKEA rozszerza swoją działalność o produkcję mebli dla graczy. Firma zawiązała współpracę z marką Republic of Gamers, aby wspólnie wyprodukować nawet 30 mebli dla graczy. Pierwsze efekty współpracy będzie można zobaczyć już w 2021 r.

IKEA to największe na świecie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją oraz sprzedażą mebli. Szwedzki gigant zapowiada, że zamierza podbić rynek produktów dla graczy. W tym celu spółce ma pomóc firma ASUS Republic of Gamers (ROG), marka będąca liderem na rynku sprzętu komputerowego oraz akcesoriów dla graczy.

IKEA wyprodukuje serię mebli gamingowych. W ofercie nawet 30 produktów

Produkcją nowej kolekcji dla graczy zajmie się oddział IKEI z Szanghaju w Chinach. Firmy wyprodukują wspólnie 30 nowych produktów, które mają być dostosowane do różnych grup demograficznych. 

- Gracze zawsze marzyli o idealnej przestrzeni do gier, która jest zarówno wygodna, funkcjonalna, jak i umożliwia pełną immersję  - mówi Kris Huang z Republic of Gamers.

Projektanci oraz inżynierowie z obu firm spotkali się z profesjonalnymi graczami w Szanghaju, aby zbadać potrzeby graczy w zakresie wyposażenia domu. Firmy chcą jak najlepiej zidentyfikować listę potrzebnych rzeczy do zapewnienia wysokiej jakość wrażeń z grania w domu.

Zobacz wideo Kultowe gry retro. Czy Wam też spędzały sen z powiek?

Pierwsze meble dla graczy będą dostępne w Chinach w lutym 2021 r.

Konsumenci z Chin będą mogli jako pierwsi przetestować efekty współpracy obu firm. Nowe meble dedykowane dla graczy pojawią się na chińskim rynku już w lutym 2021 r. Reszta świata będzie musiała poczekać do października. Wtedy nowe produkty pojawią się w pozostałych na świecie marketach IKEA.

- Granie zapewnia nowy sposób łączenia się z innymi, co jest wyjątkowo ważne w ostatnich czasach. Mamy nadzieję, że nasze meble dla graczy pomogą uwypuklić zalety gier wideo w życiu domowym - powiedziała Ewa Rychert z IKEI.

Więcej o: