PLL LOT pomoże Polakom. Przewoźnik zorganizuje specjalne rejsy z Francji do Polski

Francja znalazła się na liście krajów z i do których w najbliższych dwóch tygodniach nie będzie można organizować lotów pasażerskich. PLL LOT zorganizuje specjalne rejsy, aby umożliwić powrót do kraju Polakom przebywającym aktualnie w tym kraju.

We wtorek 15 września rząd opublikował najnowszą listę krajów, z których w najbliższym czasie nie będzie można organizować regularnych lotów. W gronie 30 krajów, uznanych jako niebezpieczne ze względu na dużą zachorowalność na koronawirusa znajduje się m.in. Izrael, Czarnogóra czy Stany Zjednoczone. Po raz pierwszy zakaz lotów z i do obowiązuje także Francję. Jest to sporym utrudnieniem dla wielu Polaków aktualnie tam przebywających. 

Zobacz wideo Po co komu lotnisko. Start ciężkiego transportowca z trawy

PLL LOT zorganizuje loty z Francji do Polski

Zakaz lotów z Francji do Polski obowiązywać będzie przez co najmniej dwa tygodnie, a więc do końca września. Z tego powodu PLL LOT musiał zawiesić regularnie realizowane od lipca loty z Warszawy do Nicei i Paryża. Polski przewoźnik poinformował, że w najbliższych dniach Polacy chcący wrócić z Francji będą mogli to zrobić dzięki specjalnym rejsom. Łącznie będzie ich siedem - cztery z Paryża i trzy z Nicei. 

Specjalne loty z Francji. Jak skorzystać z tego rozwiązania? 

Takie rozwiązanie PLL LOT kieruje przede wszystkim do osób, które posiadają bilety powrotne z Francji do Polski. Znajdujący się w takiej sytuacji mogą skorzystać z lotów za darmo. Osoby, które nie mają rezerwacji na rejsy LOT-u, również mogą skorzystać usługi. W takiej sytuacji należy wysłać zgłoszenie zawierające dane osobowe oraz kontaktowe wraz z zaznaczeniem terminu i miejsce podróży na adres mailowy rescue.flights@lot.pl. Koszt biletów wynosi około 600 zł. 

Już wcześniej PLL LOT organizował specjalne rejsy dla turystów wracających z Hiszpanii do Polski. Na początku września krajowy przewoźnik zorganizował również siedem rejsów z Barcelony, Madrytu i Palma de Mallorca. 

Więcej o: