Żółta woda w kranie pociągu PKP Intercity. Pasażer opublikował filmik z podróży

Podróż pociągiem nie zawsze bywa komfortowa. Przekonał się o tym Łukasz Filipczak, który podróżował w sobotę jednym z pociągów PKP Intercity. Mężczyzna nagrał, jak z kranu w toalecie pociągu płynie woda o niepokojącym kolorze.

W sobotni poranek na twitterowym koncie Łukasza Filipczaka, specjalisty ds. badań i analiz ZTM w Warszawie, pojawił się film z jego podróży pociągiem PKP Intercity. Mężczyzna na krótkim nagraniu zarejestrował wodę w nieatrakcyjnym, brązowym kolorze, która wydobywa się z kranu w toalecie pociągu po przyciśnięciu nowoczesnego przycisku.

"Hej @PKPIntercityPDP, fajną macie wodę do mycia rąk w IC 27101 Czartoryski do Zielonej Góry. Jadę tym teraz" - skomentował autor nagrania.

Brązowa woda w PKP Intercity. Spółka komentuje nagranie

Na odpowiedź wywołanej na Twitterze spółki nie trzeba było długo czekać. Pod nagraniem szybko pojawił się komentarz z odpowiedzią na zarzuty twitterowicza.

Przykro nam z powodu niedogodności, sprawa została skierowana do wyjaśnienia do odpowiedniego działu merytorycznego

- czytamy w odpowiedzi.

Wielu komentujących żartuje, że kolor może wskazywać, iż z kranu wcale nie płynie woda. "To piwo" - komentuje jeden z nich. "Sok jabłkowy" pisze kolejna osoba. Najbardziej prawdopodobne jest jednak wyjaśnienie innego uczestnika dyskusji, który stwierdza, że za nieatrakcyjny kolor wody odpowiedzialna jest rdza ze zbiorników na wodę.

Zobacz wideo Czy Polacy są zadowoleni z PKP?
Więcej o: