Zalando będzie sprzedawać używaną odzież. Polska jednym z pierwszych rynków

Zalando zaczyna sprzedawać używaną odzież. Projekt był testowany od dłuższego czasu na różnych rynkach. Oficjalnie używanie ubrania będą sprzedawane na kilku rynkach, wśród których znalazła się Polska.

Odzież używana to według danych GUS w Polsce rynek odzieży używanej warty jest 5-6 mld złotych rocznie. Do second handów chodzi nawet 10 mln Polaków. Nie powinno więc dziwić, że Polska została wybrana jako jeden z pierwszych rynków do testowania nowej usługi Zalando.

Zobacz wideo Do jakiego kontenera wrzucić paragon, a gdzie stare ubrania? Wyjaśniamy

Zalando będzie sprzedawać używaną odzież

Już od października rusza nowa oferta Zalando - Pre-owned. Marka będzie oferowała już nie tylko nowe ubrania, ale także odzież używania. Nowa usługa będzie dostępna w Niemczech, Hiszpanii, Francji, Belgii, Holandii oraz w Polsce. 

Zainteresowanie odzieżą używaną jest duże i ciągle rośnie, szczególnie wśród milenialsów. Jednocześnie, klientom brakuje łatwej i rzetelnej usługi, która łączy w sobie bezproblemową sprzedaż artykułów, które przestali już nosić z przyjemnymi doświadczeniami zakupów odzieży używanej on-line. Wraz z uruchomieniem oferty Pre-owned, Zalando zostanie pierwszą platformą modową, która oferuje tak proste rozwiązanie i kompleksowo zaspokaja potrzeby klientów w tym zakresie

- powiedział wiceprezes Zalando ds. e-commerce Torben Hansen, cytowany w komunikacie. Zalando jest platformą modową i lifestyle'ową. Założona w Berlinie w 2008 roku, dostarcza pełen asortyment modowy do ponad 29 mln klientów na 17 rynkach, oferując odzież, obuwie, akcesoria oraz produkty kosmetyczne.

Ludzie chętnie kupują używane rzeczy

Świadczy o tym popularność takich portali jak OLX czy Vinted. Trend ten zaczyna dostrzegać coraz więcej firm. Sprzedaż odzieży używanej testuje oprócz Zalando, choćby H&M, który otworzył taki sklep w Szwecji. Niedługo będzie można kupić też tańsze używane meble Ikei. 

Więcej o: