Najbogatsi Niemcy. Właściciel Lidla i Kauflanda znów pierwszy w rankingu

Właściciel sieci sklepów Lidl i Kaufland Dieter Schwarz znalazł się na pierwszym miejscu w rankingu najbogatszych Niemców. Jego majątek szacowany jest na 41,8 miliarda euro.

Magazyn "Welt am Sonntag" opublikował coroczny ranking najbogatszych Niemców - podaje serwis berlinspectator.com. Wynika z niego, że za naszą zachodnią granicą jest aż 237 miliarderów. Podobnie jak miało to miejsce w ubiegłym roku, najbogatszym Niemcem jest 80-letni Dieter Schwarz. 

Niemcy. Właściciel Lidla najbogatszym. Na czym zbił fortunę Dieter Schwarz?

Właściciel popularnych w Polsce sieci sklepów Lidl i Kaufland ma majątek szacowany na 41,8 mld euro. Schwarz zbił fortunę działając w branży handlowej. Po śmierci ojca w 1977 roku przejął kontrolę nad siecią sklepów dyskontowych i rozszerzył działalność poza Niemcy. Na przestrzeni kilkudziesięciu lat udało mu się przekształcić sieć Lidl w jedną z największych tego typu na świecie.

Obecnie jego firma, Schwraz-Gruppe, do której należy również marka Kaufland, generuje roczny obrót na poziomie 113,3 miliardów euro. Jest największym sprzedawcą detalicznym w Europie i czwartym co do wielkości sprzedawcą detalicznym na świecie pod względem przychodów. Najbogatszy na świecie Niemiec znajduje się aktualnie na 45. pozycji w zestawieniu miliarderów Bloomberga

Zobacz wideo Biedronka czy jednak Lidl? Porównujemy aplikacje dwóch największych dyskontów w Polsce

Ranking najbogatszych Niemców. Kto na kolejnych miejscach?

Na drugim miejscu w rankingu znajduje się rodzina Reimannów, która posiada 21,45 mld euro. Jest właścicielem znanych na całym świecie marek, jak chociażby Coty, Vanish czy Jacobs-Kaffee. W ubiegłym roku Reimannowie byli "zaledwie" na czwartym miejscu.

Na trzecim miejscu znajduje się Wolfgang Porsche (20 mld euro), a dalej współwłaścicielka marki BMW Susanne Klatten (15,1 mld euro). Jej brat Stefan Quandt (13,6 mld euro) również posiadający udziały w spółce produkującej auta jest na dziewiątym miejscu. Pierwszą piątkę uzupełnia natomiast Dietmar Hopp, założyciel firmy SAP.

Więcej o: