Telewizja Polska i Episkopat zawarły porozumienie. Więcej mszy na antenach TVP i TVP Info

Telewizja Polska codziennie będzie transmitować dwie msze - o 7.00 i 15.00. Na mocy porozumienia, które zawarł Jacek Kurski i przedstawiciele Episkopatu przybędzie też programów katolickich na antenach TVP1, TVP3 i TVP Info.

Jacek Kurski, prezes zarządu TVP i biskup Artur Miziński, oraz arcybiskup Wacław Depo, Przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu, reprezentujący Episkopat, podpisali porozumienie dotyczące zasad przygotowywania i nadawania na antenach Telewizji Polskiej "audycji i przekazów religijnych Kościoła katolickiego".

W dokumencie uregulowano kwestie programów publicystycznych, informacyjnych, społecznych i kulturalnych, za które odpowiadać ma Redakcja Programów Katolickich - informuje publiczny nadawca w komunikacie. Strony ustaliły "dalszy rozwój" oferty katolickiej.

Czytaj też: Liczba etatowych pracowników w TVP wzrosła o 95 do 2825. Ile wynosi średnie wynagrodzenie?

TVP i Episkopat zawarły porozumienie. Msze święte codziennie w TVP

Umowa przewiduje, że codziennie na antenie TVP1 o godz. 7.00 odbywać się będzie transmisja porannej Mszy Świętej.  O godzinie 15.00 w paśmie TVP3 transmitowana będzie z kolei Koronka do Miłosierdzia. Na mocy innych zapisów na antenach TVP Info mają pojawić się nowe audycje związane z Kościołem.

Zobacz wideo Dziennikarz TVP rozrzucał śmieci w Lublinie. Jego zachowanie nagrał miejski monitoring

Poprzednie porozumienie tego typu zawarto w roku 2008.

Msza święta online i na żywo

Transmisja mszy świętych na antenach TVP jest regularna. Inne stacje telewizyjne również nadają relację z uroczystości kościelnych. Są wśród nich TV Republika, Polsat News, Polsat Rodzin, TV Trwam i TVP Polonia informuje kultura.gazeta.pl. Transmisje prowadzi też kilka stacji radiowych.

Osoby, które nie mogą obejrzeć transmisji, mogą znaleźć relacje z mszy na portalach internetowych. Msze transmitowane i publikowane są m.in. na YouTube.

Więcej o: