Lidl wycofuje ze sprzedaży odkurzacz. Jego użycie grozi pożarem

Odkurzacz bezprzewodowy był dostępny w sklepach Lidl w Polsce od 21 września. Niemiecki producent apeluje do klientów o zaniechanie użytkowania urządzenia.

Na stronie internetowej Lidla można znaleźć informację mówiącą o tym, że producent odkurzaczy - firma Hoyer Handel GmbH w trosce o bezpieczeństwo konsumentów wycofuje obecnie z rynku artykuł "Odkurzacz bezprzewodowy 2 w 1 SHAZ 22.2 D5" marki "Silvercrest" o numerze (IAN) 339791_1910, wraz z akumulatorem. 

Szczegółowe informacje dotyczące uszkodzonych odkurzaczy można znaleźć na poniższym zdjęciu.

Lidl ostrzega przed produktem. Używanie odkurzacza może grozić pożarem

Lidl wycofał ze sprzedaży niebezpieczny odkurzaczLidl wycofał ze sprzedaży niebezpieczny odkurzacz Fot. Lidl

Jak podano w komunikacie, w jednostkowych przypadkach w artykule o powyżej podanym numerze nie można wykluczyć prawdopodobieństwa wystąpienia ryzyka pożarowego podczas ładowania urządzenia lub podczas jego użytkowania. Firma Hoyer Handel GmbH prosi wszystkich klientów o zastosowanie się do niniejszego wycofania i zaniechanie dalszego użytkowania produktu (oraz akumulatora).

Lidl zwróci pieniądze za trefny odkurzacz

Poinformowano również, że odkurzacz bezprzewodowy z usterką był sprzedawany w sklepach Lidl w Polsce od 21 września 2020 r. Sieć niemieckich dyskontów zapewnia, że można go oddać w każdym sklepie Lidl bez konieczności okazywania paragonu, a koszt jego zakupu zostanie zwrócony.

Zobacz wideo Biedronka czy jednak Lidl? Porównujemy aplikacje dwóch największych dyskontów w Polsce

Wycofanie dotyczy wyłącznie artykułu "Odkurzacz bezprzewodowy 2 w 1 SHAZ 22.2 D5" marki "Silvercrest" o numerze (IAN) 339791_1910, wraz z akumulatorem. Inne artykuły marki "Silvercrest", a w szczególności pozostałe produkty firmy Hoyer Handel GmbH, nie są objęte wycofaniem.

Firma Hoyer Handel GmbH przeprasza wszystkich klientów, którzy kupili wskazany produkt, za powstałe niedogodności.

Więcej o: