Hiszpania. Nietypowa awaria w winiarni. Rozlało się około 50 tys. litrów trunku [WIDEO]

W hiszpańskim zakładzie produkującym wino doszło do awarii, w wyniku której tysiące litrów trunku rozlało się na ziemi. Nietypowa sytuacja została udokumentowana na nagraniu wideo.

Do zdarzenia doszło na terenie winiarni Bodegas Vitivinos w Vallamalea w centrum Hiszpanii (140 kilometrów na wschód od Walencji). Pęknięty zawór w jednej z kadzi z winem spowodował, że na terenie winiarni rozlało się tysiące litrów czerwonego alkoholu.

Zobacz wideo Picie alkoholu pomaga w walce z koronawirusem? Szkodliwy mit

Hiszpania. Rozlało się tysiące litrów wina

Jako że zdarzenie wyglądało efektownie i nietypowo, to opublikowane nagranie szybko zyskało popularność. Obecnie na Twitterze ma blisko 12 milionów odtworzeń. Widzimy na nim, jak wino rozlewa się nawet poza teren fabryki. 

Jak podaje lokalny serwis internetowy, prezes winiarni Bodegas Vitivinos Juan Miguel Cebrián, wyjaśnił, że przyczyną była awaria zaworu, do której doszło w miniony czwartek w godzinach południowych. Usterka została szybko naprawiona. Firma czeka na ocenę eksperta, aby wiedzieć, ile dokładnie litrów wina zostało zmarnowanych. W mediach podaje się, że rozlało się około 50 tys. litrów. 

Bodegas Vitivinos istnieje od 1969 roku. Obecnie posiada 1570 hektarów winnic. Firma szczyci się produkcją wina z ponad 6600 ton winogron, co przekłada się na około 5 milionów butelek. Z tego powodu straty poniesione w wyniku awarii nie powinno być bolesne. 

Więcej o: