Rekonstrukcja rządu i łączenie ministerstw to nie wszystko. Powstaną dwa nowe urzędy centralne

Rządowe Centrum Sportu i Główny Urząd Morski - te dwa nowe urzędy powstaną w ramach strukturalnych zmian w rządzie. Tak wynika z informacji przedstawionych w czwartek przez szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka.

"Sprawniejsze działanie, szybsze decyzje, lepsze rozwiązania, tańsze państwo" - tak strukturalne zmiany w rządzie skomentował na Twitterze szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.

Z grafiki opublikowanej przez Dworczyka wynika, że powstaną dwa nowe urzędy centralne - Rządowe Centrum Sportu i Główny Urząd Morski. Pierwszy z nich będzie podlegał pod Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a drugi - pod Ministerstwo Infrastruktury.

Rekonstrukcja rządu

Premier Mateusz Morawiecki w środę przedstawił nowy skład rządu. Grzegorz Puda obejmie resort rolnictwa i leśnictwa. Przemysław Czarnek będzie odpowiadał za połączone Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego - Ministerstwo Edukacji i Nauki. Michał Cieślak będzie ministrem ds. samorządów w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Do rządu wejdzie także prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, który będzie wicepremierem. Jarosław Gowin, także w randze wicepremiera, pokieruje resortem rozwoju, pracy i technologii.

Do zaprzysiężenia nowych ministrów dojdzie w przyszłym tygodniu. W ramach rekonstrukcji liczba ministerstw w rządzie zostanie zmniejszona z 20 do 14. Prawu i Sprawiedliwości przypadnie 12 resortów, Solidarnej Polsce i Porozumieniu po jednym.

Zobacz wideo Przemysław Czarnek nowym ministrem edukacji. Czy to dobra zmiana? Komentuje R. Fogiel
Więcej o: