Wiceminister rozwoju odchodzi z rządu. Zrezygnował też z członkostwa w Porozumieniu

Kolejny urzędnik odchodzi z ministerstwa rozwoju. Wiceminister Robert Nowicki zrezygnował ze stanowiska oraz członkostwa w partii Porozumienie Jarosława Gowina.

W wyniku rekonstrukcji rządu resort rozwoju zmieniono na Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii. Na jego czele stanął powracający do Rady Ministrów Jarosław Gowin, który został także wicepremierem. Miejsca w nowo uformowanym rządzie nie znalazła Jadwiga Emilewicz, której resort przejął szef partii Porozumienie. Emilewicz zrezygnowała też z członkostwa w tymże ugrupowaniu, a w jej ślady poszła kolejna osoba. 

Robert Nowicki odchodzi z rządu

Wiceminister rozwoju Robert Nowicki zamieścił na swoim portalach społecznościowych wpisy, w których podsumowuje swoje doświadczenia w rządzie i informuje o odejściu, co potwierdziło nam Ministerstwo Rozwoju.

Polityk nie będzie też dłużej członkiem partii Porozumienie. Z wpisu można wyczytać, że dla Nowickiego ważna był w rządzie współpraca właśnie z Jadwigą Emilewicz i najpewniej to jej odejście  zaważyło na decyzji wiceministra. Wcześniej na taki sam ruch zdecydował się wiceszef resortu rozwoju, Krzysztof Mazur, który poinformował, że przyszedł pracować z Emilewicz i razem z nią odchodzi.

Wiceminister Robert Nowicki w rządzie pracował przy projektach związanych z budownictwem, mieszkalnictwem czy zagospodarowaniem przestrzennym. Nadzorował także wprowadzenie e-administracji w prawie budowlanym.

Mieszkanie to miejsce, gdzie czujemy się wolni i bezpieczni. Polityka mieszkaniowa musi być odpowiedzią na potrzeby wszystkich pokoleń i struktur społecznych.

- czytamy na Facebooku. Nowicki chwali się także poprawą prawa budowlanego i geodezyjnego.

Rekonstrukcja rządu

Koalicja Zjednoczonej Prawicy zakończyła w tym tygodniu rekonstrukcję rządu. Zmniejszono liczbę resortów, przez co stanowisko utraciło kilku ministrów. Do rządu weszli m.in. szef PiS Jarosław Kaczyński, Przemysław Czarnek jako szef połączonego Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Grzegorz Puda, jako nowy minister rolnictwa. Ministrem bez teki został Michał Cieślak z Porozumienia, Solidarna Polska wciąż nie wyznaczyła osoby na to stanowisko. 

Do rządu wróciły też dwie wielkie postacie. Wicepremierem mianowano Jarosława Kaczyńskiego oraz Jarosława Gowina. 

Zobacz wideo Wicerzecznik PiS o roli Jarosława Kaczyńskiego w rządzie
Więcej o: