Lubuskie. Zawyją syreny alarmowe. Powodem ćwiczenia dot. naruszenia przestrzeni powietrznej

Od 6 do 9 października w całej Polsce, w tym w województwie lubuskim czy mazowieckim zawyją syreny. Powodem tym razem będzie przeprowadzane ćwiczenia wojskowe, dotyczące przestrzeni powietrznej.

Syreny alarmowe zawyją w związku z organizowanymi przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych ćwiczeniami pod nazwą "RENEGADE/SAREX20" - przypomina "Gazeta Lubuska".

Lubuskie. Organizowane będą ćwiczenia RENEGADE/SAREX20

- W ramach omawianego przedsięwzięcia realizowane będzie zdarzenie dotyczące naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczypospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie RENEGADE, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej - czytamy w komunikacie Dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Wyjaśniono również dokładny zakres działań, jakie będą wykonywane w trakcie ćwiczeń. W ich ramach dojdzie do uruchomienia syren alarmowych na zagrożonym terenie i nadany zostanie sygnał alarmowy o zagrożeniu "z powietrza".

Na ten moment jeszcze nie jest wiadome, o której godzinie dojdzie do uruchomienia syren. Ustalenie to będzie możliwe dopiero po odebraniu komunikatu o trasie przelotu statku powietrznego.

Zobacz wideo Czy dalsze wzrosty liczby zakażeń koronawirusem są nieuniknione?
Więcej o: