Niedźwiecki i inne gwiazdy Trójki zakładają Radio 357. W kilka godzin zebrali prawie 100 tysięcy złotych

Radio 357 to projekty byłych dziennikarzy radiowej Trójki, w tym Marka Niedźwieckiego, Piotra Kaczkowskiego czy Piotra Stelmacha. W ciągu pierwszych godzin zbiórki na Patronite udało im się zebrać niemal 100 tysięcy złotych od ponad 3500 osób.

"Było kiedyś takie radio... i już go nie ma. Ale radio to ludzie, a nie budynek czy częstotliwość. GRAMY WIĘC DALEJ!" - czytamy w poście opublikowanym na fanpage'u Radio 347. W poniedziałek 5 października na internetowej platformie Patronite rozpoczęła się również zbiórka, dzięki której można wesprzeć najnowszy projekt dziennikarzy związanych z radiową Trójką. 

Radio 357. Pierwsze godziny zbiórki na Patronite przerosły oczekiwania 

Pierwsze godziny zbiórki przyniosły imponujące efekty. Do godz. 22 zebrano łącznie 95 tys. zł od ponad 3700 patronów. Dzięki temu w zaledwie kilka godzin z nawiązką udało się osiągnąć jeden z trzech postawionych celów - koncert w podziękowaniu dla ekipy Listy Przebojów. Koszt tego przedsięwzięcia oszacowano na 50 tys. zł. Kolejnymi krokami jest platforma podcastowa, do której niezbędne jest 200 tys. zł miesięcznie oraz nowoczesne radio internetowe wyceniane na 500 tys. zł. 

Radio 357. Kto będzie częścią nowego projektu? 

Radio 357 to najnowszy inicjatywa dziennikarzy związanych w przeszłości z radiową Trójką. Sama nazwa jest nawiązaniem do adresu, pod którym mieści się Trójka, czyli ul. Myśliwiecka 3/5/7. W projekt nowej internetowej stacji zaangażowani będą m.in. Marek Niedźwiecki, Kuba Strzyczkowski, Piotr Kaczkowski, Piotr Stelmach, Michał Olszański, Agnieszka Szydłowska czy Tomasz Rożek. Większość z nich związana była z poprzednią rozgłośnią przez kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt lat. 

- Myślę, że na takie radio czekali słuchacze i wszyscy ci, którzy nie mogli już tworzyć radia, które kochali. Mamy nadzieję, że stworzymy radio nowoczesne, sprzyjające nowym technologiom, trendom, ale jednocześnie zachowujące radiową tradycję, z której wszyscy się wywodzimy - powiedział w rozmowie z next.gazeta.pl Piotr Stelmach. Dodał również, że w przyszłości skład redakcji radia poszerzy się o innych cenionych dziennikarzy. 

Zobacz wideo O co chodzi w aferze z Trójką? Wyjaśniamy
Więcej o: