Donald Trump zostanie upamiętniony na monecie w związku z "pokonaniem" koronawirusa

Donald Trump trafił ostatnio do szpitala ze zdiagnozowanym COVID-19. Prezydent Stanów Zjednoczonych opuścił już placówkę. Sklep z pamiątkami w Białym Domu rozpoczął w związku z tym sprzedaż monet upamiętniających "pokonanie" choroby.

Cztery dni temu gruchnęła wiadomość, że prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump ma koronawirusa. Przewieziono go do szpitala wojskowego im. Waltera Reeda w Waszyngtonie, gdzie spędził trzy doby. W poniedziałek 5 września poinformowano, że Trump spełnia wszystkie warunki, by opuścić placówkę (dokończy leczenie w swojej rezydencji). Dzisiaj prezydent USA wrócił już do Białego Domu, co ogłosił na Twitterze, gdzie często się udziela. 

Donald Trump na pamiątkowej monecie 

Biały Dom postanowił upamiętnić wyjście prezydenta Donalda Trumpa ze szpitala. W tamtejszym sklepie z pamiątkami pojawiła się w przedsprzedaży moneta kolekcjonerska, upamiętniająca "pokonanie" przez niego COVID-19, informuje Marek Wałkuski, korespondent Polskiego Radia. Za 100 dolarów można zamówić bilon, który opisano w ten sposób:

Historyczne momenty na historycznej monecie: prezydent Donald J. Trump pokonuje COVID wraz z ikonami swojej pierwszej kadencji!

Moneta nie została jeszcze zaprojektowana - gdyż sprawa jest świeża - dlatego też nie można zobaczyć, jak będzie wyglądała. Tony Gianni odpowiedzialny za projekt zdradza jednak, że grafika inspirowana jest wizerunkami superbohaterów, ponieważ "otoczenie Donalda Trumpa jest mityczne, czego wcześniej nie widziano u prezydenta Stanów Zjednoczonych, i podobne do historii z Eposu o Gilgameszu". 20 proc. dochodu ze sprzedaży monety zostanie przekazane na Hershey Medical Penn State for Covid Prevention oraz Hershey Cancer Center. Wysyłka jest wliczona w cenę zakupu i zostanie zrealizowana 14 listopada. 

Zobacz wideo Tak Donald Trump i Biały Dom podsumował wizytę polskiego prezydenta

To kolejna moneta upamiętniająca walkę z koronawirusem

To nie jedyna moneta kolekcjonerska, która upamiętnia walkę USA z koronawirusem. W sklepie z pamiątkami Białego Domu od połowy lipca można kupić także monety "COVID-19, Świat kontra niewidoczny wróg, codzienni bohaterowie". Bilon kosztuje 125 dolarów i na jednej stronie widnieją napisy "Świat kontra wirus", "Razem walczyliśmy z NIEWIDZIALNYM wrogiem", "Codzienni bohaterowie w strojach", "Każdy OBYWATEL wykonał swoją część". Natomiast z drugiej strony wygrawerowano "Odział Specjalny COVID-19" i wyliczono skład tej jednostki, czyli prezydenta Trumpa, wiceprezydenta Michaela Pence'a oraz sekretarza S. Mnunchina, Dr. Jerome'a Adamsa, Dr. Deborah Birx oraz Dr. Anthony'ego Fauci.

Więcej o: