Niedźwiecki i inne byłe gwiazdy Trójki osiągają kolejny cel. Radio 357 zebrało w pięć dni 200 tys. zł

W poniedziałek 5 października rozpoczęła się internetowa zbiórka na wsparcie nowej stacji radiowej - Radio 357. W ciągu niespełna pięciu dni organizatorom udało się zebrać 200 tys. zł, dzięki czemu wkrótce udać im osiągnąć kolejny cel - uruchomienie platformy podcastowej.

W sobotę 10 października w godzinach porannych licznik wskazywał ponad 200 tys. zł zebranych od około 7900 patronów. Kwota ta robi tym większe wrażenie, że zbiórka na Patronite rozpoczęła się w poniedziałek 5 października o godz. 14:00 z wielkim przytupem. W ciągu kilku pierwszych godzin zebrano prawie 100 tys. zł

Zobacz wideo O co chodzi w aferze z Trójką? Wyjaśniamy

Radio 357 zbliża się do osiągnięcia kolejnego celu. Powstanie platforma podcastowa 

Zebrana kwota pozwoli na realizację kolejnego z postawionych celów, czyli uruchomienie platformy podcastaowej. Obecnie ten cel został zrealizowany w 99 proc. (198 tys. z 200 tys. zł miesięcznie). "Jeśli odliczyć wszystkie opłaty i podatki (a to niemało!), będziemy w stanie za tę kwotę zbudować dla Państwa platformę podcastową. Wybrane audycje Państwa ulubionych autorów będą dostępne o każdej porze przez specjalnie zbudowaną na te potrzeby stronę i aplikację. To nie to samo co radio, ale chociaż jego namiastka. Przynajmniej wszyscy będziemy mogli spędzać czas w dobrym towarzystwie"  - czytamy na stronie radia. 

Poprzedni cel, jakim jest koncert dla ekipy Listy Przebojów, do którego potrzebnych było 50 tys. zł, udało się osiągnąć w pierwszych godzinach zbiórki. Ostatnim celem jest natomiast uruchomienie radia internetowego. Niezbędnych jest do tego 500 tys. zł miesięcznie. 

Radio 357. Kto będzie częścią nowego projektu? 

Radio 357 to najnowszy inicjatywa dziennikarzy związanych w przeszłości z radiową Trójką. Już sama nazwa jest nawiązaniem do adresu siedziby Trójki (ul. Myśliwiecka 3/5/7). W projekt zaangażowani są od  lat związani z publiczną rozgłośnią znani dziennikarze radiowi, jak chociażby Marek Niedźwiecki, Kuba Strzyczkowski, Piotr Kaczkowski, Piotr Stelmach, Michał Olszański, Agnieszka Szydłowska czy Tomasz Rożek. 

- Myślę, że na takie radio czekali słuchacze i wszyscy ci, którzy nie mogli już tworzyć radia, które kochali. Mamy nadzieję, że stworzymy radio nowoczesne, sprzyjające nowym technologiom, trendom, ale jednocześnie zachowujące radiową tradycję, z której wszyscy się wywodzimy - tłumaczył w rozmowie z next.gazeta.pl Piotr Stelmach. W przyszłości skład redakcji radia poszerzy się o innych cenionych dziennikarzy. 

Więcej o: