Biedronka i Lidl reagują na zmiany w kraju. Niektóre sklepy będą otwarte całodobowo

Zaostrzająca się sytuacja epidemiczna w kraju spowodowała, że supermarkety wprowadzają zmiany w swojej działalności. Biedronka zdecydowała się na powrót akcji znanej z pierwszych miesięcy epidemii w Polsce, a Lidl na zaostrzenie środków bezpieczeństwa.

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił w sobotę (10 października), że powracają tzw. godziny dla seniorów, czyli dwugodzinne okienko w ciągu dnia, w którym seniorzy mogą w bezpieczny sposób zrobić zakupy. Wielkie sieci dyskontowe samodzielnie decydują się na wprowadzenie ułatwień dla swoich klientów. Biedronka poinformowała, że w trosce o bezpieczeństwo swoich klientów wydłuża godziny działalności swoich sklepów.

Biedronka zmienia godziny otwarcia swoich sklepów. 40 placówek będzie dostępnych przez całą dobę

Po wprowadzeniu żółtej strefy na terenie całego kraju, Polacy ponownie ruszyli do sklepów, aby zakupić wszystkie najważniejsze produkty. Lawinowy napływ klientów spowodował, że w dużych supermarketach pojawiły się kolejki, uniemożliwiające szybkie zrobienie zakupów.

Biedronka poinformowała, że ponad 40 sklepów na terenie całej Polski będzie działać całodobowo, 650 placówek będzie działać do godziny 23:30, a ponad 2600 sklepów będzie otwartych do co najmniej godziny 23:00. Zmiana godzin otwarcia placówek, należących do koncernu Jeronimo Martins, oznacza powrót Akcji 24, którą wprowadzono po raz pierwszy 1 kwietnia bieżącego roku. Godziny otwarcia poszczególnych sklepów z sieci Biedronka można znaleźć POD TYM LINKIEM.

- Wydłużenie godzin otwarcia sklepów wpłynie na mniejszą liczbę klientów w jednym momencie, co zwiększy bezpieczeństwo zakupów zarówno dla klientów, jak i pracowników – podkreśla Biedronka w komunikacie prasowym.

Lidl zachęca do bezgotówkowego dokonywania płatności

Na zmiany w swojej działalności zdecydował się również Lidl. Pracownicy sklepów zostali wyposażenie w przyłbice, a kasy zostały oddzielone od klientów płytkami pleksi. Przedstawiciele sieci handlowej zachęcają do dokonywania płatności w sposób mobilny bez wykorzystania fizycznej gotówki.

- Ponadto udostępniliśmy kasy pierwszeństwa: wolontariuszom wspierającym seniorów w dokonywaniu zakupów spożywczych, lekarzom, pielęgniarkom i pielęgniarzom, ratownikom medycznym oraz tzw. służbom mundurowym - powiedziała Aleksandra Robaszkiewicz, przedstawicielka sieci Lidl w Polsce, dla portalu o2.pl.

Zobacz wideo Paweł Borys o emeryturach: OFE jest źródłem bałaganu
Więcej o: