GIS ostrzega przed szkodliwym pestycydem w jedzeniu. Żabka wycofuje partie produktu

GIS wydał komunikat o wykryciu pestycydu w rodzynkach z dwóch partii Mieszanki Studenckiej Haps. Substancja może być groźna dla zdrowia. Produkt jest sprzedawany w sklepach Żabka, które wycofują go ze sprzedaży.

Główny Inspektora Sanitarny otrzymał z Systemu Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF) informację o zanieczyszczeniu produktu dostępnego na polskim rynku. Nieprawidłowości zgłosiły organy naszego zachodniego sąsiada, Niemiec. 

Rodzynki w mieszance studenckiej zanieczyszczone

Partie rodzynek pochodzących z Chile mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia konsumentów, podaje Główny Inspektorat Sanitarny. Powodem są wykryte w nich pozostałości pestycydu iprodion, który w tym stężeniu może być niebezpieczny.  

Zanieczyszczone rodzynki trafiły do Mieszanki Studenckiej Haps w opakowaniach po 30 g wyprodukowanej przez FRESH NUTS GmbH,. Problem dotyczy dwóch partii o numerach:

  • 20000891 z datą ważności do 18.10.2020 r.
  • 20001326 z datą ważności do 06.12.2020 r.
Zobacz wideo Największe smartfonowe porażki

Żabka wycofuje skażone rodzynki

Jak informuje Główny Inspektorat Sanitarny, sieć Żabka wie już o problemie i podjęła działania mające na celu wstrzymanie sprzedaży powyższego produktu. Proces monitorują organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Żabka wydała w tej sprawie oficjalny komunikat. Sieć apeluje do klientów, którzy zakupili produkty ze skażonych partii o wyrzucenie lub zwrot towaru. Zwrotu można dokonać w sklepie, w którym miał miejsce zakup. Żabka zwróci zapłaconą kwotę. 

Przepraszamy za wszelkie niedogodności, jakie mogą wynikać w związku z zaistniałą sytuacją. Działanie firmy Żabka Polska podyktowane jest troską o bezpieczeństwo Konsumentów i najwyższą jakość oferowanych produktów.

- kończy swój komunikat Żabka. 

Więcej o: