Kolejna tarcza antykryzysowa? Jadwiga Emilewicz: Drugi raz takiego wsparcia nie będzie

Jadwiga Emilewicz powiedziałą na antenie TVN 24, że jej zdaniem przedsiębiorcy nie będą mogli liczyć na takie samo wsparcie finansowe ze strony rządu, jak miało to miejsce przy pierwszej fali pandemii koronawirusa.

Jadwiga Emilewicz była gościem porannej "Rozmowy Piaseckiego" na antenie TVN 24. Była ministra rozwoju wypowiedziała się na temat planów rządu dotyczących ewentualnego lockdownu. Poruszyła także zagadnienie wsparcia dla przedsiębiorców poszkodowanych na skutek wprowadzenia kolejnych obostrzeń.

Koronawirus w Polsce. Emilewicz twierdzi, że drugiego lockdownu nie będzie

Posłanka klubu PiS stwierdziła, że rząd wiedział o tym, że druga fala pandemii koronawirusa będzie bardzo groźna. Na pytanie dotyczące ewentualnego wprowadzenia drugiego lockdownu była ministra rozwoju stwierdziła, że rząd nie ma w planach takiego rozwiązania - Mamy ograniczenia punktowe. Tego się nauczyliśmy, że transmisja następuje tam, gdzie są duże zgromadzenia osób - zaznaczyła. 

Zobacz wideo Kosiniak-Kamysz: Najgorsze rozegrało się w momencie otwarcia szkół

Jadwiga Emilewicz: Przedsiębiorcy nie otrzymają drugi raz takiego samego wsparcia

Według Emilewicz przedstawiciele rządu już dzisiaj zastanawiają się na tym, jak wesprzeć branże, które znajdują się w problemach finansowych z powodu wprowadzenia obostrzeń. Wyróżniła przede wszystkim gastronomię i turystykę, które ponownie rejestrują spadki. Na jakie wsparcie mogą liczyć przedsiębiorcy?

O takiej wielkości wsparciu, z jakim mieliśmy do czynienia wiosną, czyli ponad 150 miliardów złotych, pewnie nikt dzisiaj nie będzie mówić. Dzisiaj mówimy o mniejszych kwotach. Ale z tarczy finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju nie są wykorzystane wszystkie środki, przestrzeń do wsparcia jeszcze jest.

- stwierdziła posłanka. 

>>>Czytaj też: Koronawirus uderza w handel. Sprzedaż w dół o 24 proc. "Godziny dla seniorów to miliardowe straty"

Sztandarowym rozwiązaniem dla poszkodowanych przedsiębiorców była tzw. tarcza antykryzysowa. W jej ramach przedsiębiorcy oraz osoby samozatrudnione mogły liczyć na świadczenie postojowe bądź trzymiesięczne zwolnienie ze składek ZUS. 

Więcej o: