Tylko do końca października zamówisz zakupy z Tesco. Sieć wyłącza usługę E-zakupy

Tylko do 30 października można zamawiać zakupy z Tesco w ramach usługi E-zakupy. Warto wiedzieć jednak, w których miastach usługa zamyka się wcześniej.

W Warszawie, Gdyni, Bielsku Białej i Opolu zamówienia można składać do 23 października. Ostatnie dostawy zostaną natomiast zrealizowane dzień później. W pozostałych miastach Polski usługa E-zakupy będzie działała do 30 października. Oznacza to, że ostatnie zakupy dojadą do klientów 31 października.

Zobacz wideo Aplikacje na smartfony, które przydadzą się prawdziwym łowcom okazji

"Drodzy klienci, informujemy, że październik to ostatni miesiąc, w którym możecie skorzystać  z naszego serwisu internetowego. Od listopada usługa Tesco E-zakupy zostanie wyłączona. Dziękujemy, że byliście z nami i czekamy na Was w sklepach stacjonarnych!" - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej sieci. 

E-zakupy są obecne w Polsce od ośmiu lat

Usługa zakupów z dostawą Tesco została uruchomiona po raz pierwszy w 2012 r. Była to jedna z pierwszych tego typu usług w Polsce. W ciągu ośmiu lat sieci udało się zrealizować ponad osiem milionów zamówień. W tym czasie spakowano ponad 300 tys. towarów i dostarczono ponad 400 milionów produktów. 

Zamknięcie swojego kanału internetowego Tesco ogłosiło 31 sierpnia 2020 r. Ma to związek z wycofywaniem się sieci z polskiego rynku. Przypomnijmy, że 17 czerwca 2020 Tesco Holdings B.V jako właściciel Tesco Polska podpisała umowę z Salling Group A/S dotyczącą transakcji sprzedaży 100 proc. udziałów w Tesco (Polska) Sp. z o.o. Szczegóły umowy zakładają efektywne zrealizowanie transakcji do końca roku finansowego Tesco tj. do dnia 28 lutego 2021 roku, przy założeniu spełnienia określonych warunków organizacyjnych i regulacyjnych.

Czynne sklepy stacjonarne Tesco [LISTA]

Zamknięcie dotyczy jedynie usługi E-zakupy. Sklepy stacjonarne Tesco pozostają otwarte i czekają na klientów. "Z naszej strony, robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić Wam komfort, bezpieczeństwo i jak najlepsze doświadczenia zakupowe" - zapewnia sieć.

Aktualna lista sklepów stacjonarnych znajduje się tutaj.

Więcej o: