Jacek Sasin otrzymał nagrodę za patriotyzm gospodarczy. Wśród sponsorów gali spółki, które sam nadzoruje

Jacek Sasin otrzymał nagrodę od wydawnictwa Fratria za "patriotyzm gospodarczy oznacza przede wszystkim sprawne podejmowanie odważnych i bezkompromisowych decyzji". Partnerami gali były przede wszystkim państwowe spółki, które Sasin nadzoruje jako minister.

Jacek Sasin otrzymał Polski Kompas 2020, nagrodę "dedykowane osobom i firmom, które w sposób szczególny przyczyniły się do rozwoju gospodarczego Polski". Tytuł przyznany został przez wydawnictwo Fratria, do którego należą tytuły takie jak "Sieci", "Gazeta Bankowa", "Wpolityce.pl" - donosi Press.pl.

Jacek Sasin nagrodzony "za patriotyzm gospodarczy"

Zdaniem kapituły konkursu obecnemu ministrowi aktywów państwowych nagroda należy się za "udowodnienie, że patriotyzm gospodarczy oznacza przede wszystkim sprawne podejmowanie odważnych i bezkompromisowych decyzji oraz działań, których celem nadrzędnym jest bezpieczeństwo kraju i obywateli".

Szef MAP został doceniony też za "rozsądne łączenie w polityce antycovidowej zachowania bezpieczeństwa pracowników i utrzymania gospodarki".

Rząd Prawa i Sprawiedliwości oraz jego polityka, która mówi, że polska własność i polski kapitał to najważniejsza rola w bezpieczeństwie Polaków. To najwięksi przedstawiciele polskiego kapitału w takich sytuacjach, z jakimi borykamy się dzisiaj, spółki pokazały, że mogą być skutecznym narzędziem dla państwa, dla władzy, do skutecznej walki z koronawirusem. To one były pierwszymi, które przestawiały swoją produkcję na coś tak mało dochodowego, mogło się wydawać, jak maseczki, płyn do dezynfekcji, czyli to, co miało chronić życie Polaków. Potem ruszyły zakupy sprzętu, maseczek, które nie mogły być zrealizowane, gdyby nie szybkie działania spółek Skarbu Państwa, które mając swoje kontakty handlowe na całym świecie, spowodowały, że pomoc była szybka

- mówił Sasin, odbierając nagrodę

Jacek Sasin otrzymał nagrodę. Wśród sponsorów firmy, które sam nadzoruje

Wśród partnerów konkursu znalazły się przede wszystkim spółki państwowe, które Jacek Sasin nadzoruje jako minister. Złotym partnerem konkursu jest Orlen, a strategicznymi Energa (już w grupie Orlen) oraz PGNiG.

Wśród pozostałych partnerów również nie brakuje firm państwowych, wśród nich KGHM, Lotos, PKP, PZU, GPW czy Alior Bank.

Prezydent Andrzej Duda też otrzymał nagrodę

Jacek Sasin nagrodę od portalu ze "stajni" Fratrii otrzymał nie pierwszy raz. W czerwcu z okazji 10. urodzin portalu wPolityce.pl został wyróżniony podczas uroczystej gali nagród Biało-czerwonych Róż.

Podczas uroczystości, której partnerami były również państwowe spółki - Orlen, Lotos, PZU czy PKO - nagrodę główną otrzymał prezydent Andrzej Duda.

Czytaj też: Koronawirus. Coraz więcej zajętych łóżek i respiratorów [MONITORUJEMY SYTUACJĘ]

Zobacz wideo Epidemia koronawirusa. Jak pandemia odciśnie się na zdrowiu psychicznym Polaków?

"Polski Kompas", a w nim wielu rządowych ekspertów

"Polski Kompas 2020" to rocznik instytucji państwowych i spółek akcyjnych. "O wadze tekstów w nim zawartych przemawia dobór ich znakomitych autorów, a wśród nich są: prezes Rady Ministrów, 3 obecnych i byłych wicepremierów, 23 obecnych i byłych ministrów, wiceministrów i sekretarzy stanu, 3 urzędników i doradców Kancelarii Prezydenta RP oraz parlamentarzystów, 8 prezesów i wiceprezesów urzędów centralnych" - zachwala wydawca.

Więcej o: