mBank wyraził wsparcie dla Strajku Kobiet. Kuriozalna reakcja posłanki PiS

Wiele firm i organizacji publicznie wyraziło swoje poparcie dla Strajku Kobiet. Wśród nich znalazł się m.in. mBank, który zamieścił na profilach w mediach społecznościowych specjalne wideo. Na tak wyrażone wsparcie dla inicjatywy w osobliwy sposób zareagowała posłanka PiS.

22 października Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok, który w zasadzie zlikwidował obowiązujący w Polsce kompromis aborcyjny. TK orzekł, że przepisy umożliwiające aborcję z powodu poważnych wad płodu są niekonstytucyjne. W praktyce może doprowadzić to do niemal całkowitego zakazu aborcji.

Julia Przyłębska - prezes TK z nadania partii rządzącej. Warszawa, 8 marca 2016 Ekspertka: Wyrok TK sprawi, że coraz mniej osób będzie podejmowało decyzje prokreacyjne

Od dnia ogłoszenia wyroku w całej Polsce organizowane są protesty, których kulminacyjnym momentem ma być piątek 30 października. Natomiast w środę 28 października zorganizowano Strajk Kobiet. Naszą relację z niego możecie śledzić pod TYM adresem.

Zobacz wideo Protesty po wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji

Firmy wyrażają poparcie dla Strajku Kobiet 

Swoje poparcie dla Strajku Kobiet wyraziło wiele firm. Kobiety w nich pracujące nie musiały obawiać się nieprzyjemności w związku z nieobecnością w pracy w dniu strajku. Takie przedsiębiorstwa Ogólnopolski Strajk Kobiet starał się zgromadzić pod swoim postem. Wśród firm, które poparły inicjatywę znalazły się duże marki firmy jak Green Cafe Nero, ale główne dołączyły do niej mniejsze lokalne przedsiębiorstwa, m.in. Ministerstwo Dobrego Mydła, resibo by nature, Cała w Mące czy cukiernia Lukullus. 

Strajk Kobiet popiera mBank. Posłanka PiS reaguje w kuriozalny sposób

Kolejną dużą firmą, która poparła Strajk Kobiet jest mBank. Na swoim Twitterze firma zamieściła krótkie wideo opisane jako "Wspieramy". Pojawiają się na nim zdjęcia pracowników z nakładką czerwonej błyskawicy symbolizującej strajk. 

Na wyrażenie poparcia dla Strajku Kobiet przez mBank zareagowała Iwona Arent, posłanka PiS, która zasiada w sejmie od 2006 roku. Polityczka zadeklarowała, że nie będzie więcej klientką mBanku (oryginalna pisownia z postu została zachowana):

Zlikwidowałam po 20 latach konto #mbank ..chcą promować #StrajKobiet wspierać śmierć niewinnych..to ja dziękuje za taki pakiet usług..

Stopklatka z filmu, na którym nagrano potrącenie dwóch uczestniczek poniedziałkowego protestu na ul. Puławskiej. Strajk kobiet. Funkcjonariusz ABW, który potrącił kobiety, nie usłyszy zarzutów

Więcej o: